Planowane inwestycje w parku na placu Grunwaldzkim: Przekształcenie "Okrąglaka" w obiekt gastronomiczny i kulturalny

Na zgromadzenie ofert w przetargu na przebudowę zabytkowego „Okrąglaka” w parku na placu Grunwaldzkim, ogłoszonym przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych, czeka się do 27 września do godziny 10 rano. To oznacza, że prace zmierzają ku końcowi i najbliższy czas zobaczymy nową odsłonę popularnego miejskiego obiektu, który spełniać będzie funkcje zarówno gastronomiczne, jak i kulturalne – zgodnie z uprzednimi oczekiwaniami mieszkańców.

Przewiduje się, że znajdujący się dotychczas w stanie ruiny „Okrąglak” ulegnie przekształceniu w estetyczny punkt kulinarnej atrakcji, harmonijnie wpisujący się w otaczająca go zielenią parkową. W wyniku renowacji „Okrąglaka”, jego plan będzie miał formę ośmiokąta, a elewacja będzie ozdobiona transparentnymi elementami – dużymi przeszkleniami, co pozwoli na lepszą integrację z otaczającym krajobrazem i przyrodą. Obiekt zostanie zaprojektowany na dwóch poziomach: na parterze znajdować się będzie sala konsumpcyjna z barem dla odwiedzających, natomiast na wyższym piętrze – w kameralnej antresoli – przewidziano miejsce do organizacji różnorodnych wydarzeń kulturalnych.

Wokół przyszłego obiektu gastronomiczno-kulturalnego zaplanowano udogodnienia w postaci elementów małej architektury, sprzyjające komfortowemu odpoczynkowi na świeżym powietrzu, takie jak leżaki parkowe czy hamak. Dodatkowo, uwzględniając popularność parku wśród miłośników jazdy na rowerze, nie zabraknie stojaków do przechowywania rowerów. Przewiduje się również estetyczne upiększenie terenu dookoła obiektu poprzez utworzenie dywanu z trawy oraz nasadzenie nowych drzew i krzewów starannie dobranych pod względem estetycznym.

Dodaj komentarz