Wielkie otwarcie po renowacji: Gliwice świętują zakończenie przebudowy centrum miasta

Ilość ludzi, jaka pojawiła się na ul. Zwycięstwa w niedzielę, przypominała sceny z lat 90-tych, kiedy to centrum Gliwic tętniło życiem jako popularne miejsce na zakupy i wieczorne spacery. Tym razem jednak powód tłumów był inny – mieszkańcy miasta gromadzili się, aby uczcić zakończenie inwestycji warta blisko 50 milionów złotych, która obejmowała gruntowną przebudowę centrum Gliwic.

Całkowita transformacja placu przed dworcem PKP, prace remontowe na placu Piastów oraz w jego pobliżu, a także modernizacja ul. Bohaterów Getta Warszawskiego i fragmentu ulicy Zwycięstwa – to wszystko stało się powodem do świętowania. Prace trwały ponad dwa lata i były znacznym utrudnieniem dla pieszych i kierowców korzystających z centrum.

W niedzielę na odnowionym placu dworcowym pojawiło się wiele stoisk, a najmłodsi mogli bawić się w specjalnie przygotowanych dla nich grach i zabawach. Dużą popularnością cieszyła się także kolejka elektryczna uruchomiona tuż obok budynku. Z kolei na skwerze Europejskim zorganizowano spotkanie, na którym samorządowcy i przedstawiciele wykonawcy omówili szczegóły inwestycji.

Głównym punktem programu były koncerty, które odbyły się na parkingu nad Drogową Trasą Średnicową. W roli gwiazd wieczoru wystąpiły zespoły Baranovski i Feel. Publiczność mogła podziwiać ich występy nie tylko ze specjalnie przygotowanej płyty parkingu, ale również z boku.

Bez wątpienia, po zmierzchu plac przed dworcem prezentuje się najpiękniej. Nowa, kolorowa fontanna zyskała szczególne uznanie wśród dzieci. Szereg kwietników delikatnie łagodzi surowy, betonowy wygląd placu. Pozostaje mieć nadzieję, że posadzone tam drzewa szybko urosną i dodadzą temu miejscu jeszcze więcej uroku.

Dodaj komentarz