Wizyta Donalda Tuska w Gliwicach przed wiecem w Opolu

Po drodze do Opola, gdzie zaplanowany jest na poniedziałek wiec Donalda Tuska, lider Platformy Obywatelskiej zatrzymał się w Gliwicach. Spotkał się tam z miejscowymi członkami Koalicji Obywatelskiej z okręgu gliwickiego oraz z Borysem Budką, który jest numerem jeden na liście KO w Katowicach. Omówili między innymi propozycje Koalicji Obywatelskiej skierowane do kobiet. Towarzyszyła im Wiktoria Bartosiewicz – jedna z najmłodszych kandydatek KO do Sejmu i była liderka Strajku Kobiet w Gliwicach.

Donald Tusk podczas spotkania w Gliwicach zaznaczył, że ochrona praw kobiet jest kluczowym elementem programu jego partii. Twierdził, że to głęboko zakorzenione przekonanie o konieczności przywrócenia kobietom godności skłoniło go do powrotu na polityczną scenę.

Podczas swojej wizyty w Gliwicach, Tusk podkreślił dwie kluczowe obietnice Koalicji Obywatelskiej dla regionu śląskiego. Pierwszą jest tzw. „deklaracja radzionkowska”, która obejmuje zobowiązanie Tuska do uznania języka śląskiego. Druga obietnica dotyczy przeniesienia siedziby ministerstwa przemysłu do województwa śląskiego.

Śląsk ma znowu stać się motorem polskiej gospodarki i przemysłu – tak skomentował Donald Tusk. Dodał, że dzięki wsparciu unijnych funduszy, Śląsk stanie się kluczowym regionem transformacji energetycznej. To nie jest zagrożenie, to szansa – dla Śląska, Zagłębia i terenów postindustrialnych – jak podkreślał lider PO.

Dodaj komentarz