Pożegnanie lata nad czechowickim jeziorem – piknik na koniec sezonu kąpielowego

Rozkoszowanie się letnim słońcem, wakacyjne kąpiele w jeziorze, pływanie na rowerach wodnych i kajakach, polowania na ryby, zabawa w piachu – wszystko to trwało przez ponad dwa miesiące. Teraz jednak nadszedł czas na symboliczne zakończenie sezonu kąpielowego. Miejski Zarząd Usług Komunalnych ma dla nas propozycję: wspólne pożegnanie letnich dni nad czechowickim jeziorem. Spotkanie zaplanowano na sobotę, drugiego dnia września, w malowniczym Ośrodku Wypoczynkowym Czechowice, znajdującym się na ulicy Ziemięcickiej 62.

Z myślą o umileniu tego wydarzenia, MZUK przygotował mnóstwo atrakcji. Podczas pikniku będzie okazja do spotkania z wolontariuszami straży pożarnej i policjantami, którzy z chęcią pokażą swoje pojazdy i sprzęt. Uczestnicy będą mieli szansę na rozmowę o codziennej pracy w służbach, zrobienie pamiątkowych fotografii, a nawet spotkanie ze Sznupkiem – psią maskotką policji. Współpracujące z MZUK Gliwickie Schronisko dla Zwierząt zaplanowało kącik adopcyjny, gdzie zwiedzający będą mogli nawiązać kontakt ze zwierzakami z placówki przy ul. Wschodniej i porozmawiać z wolontariuszami o możliwości adopcji futrzanego przyjaciela.

Dodatkowe atrakcje obejmują różnego rodzaju gry i konkursy z nagrodami, warsztaty organizowane przez Centrum Kultury Victoria oraz pokazy umiejętności z dziedziny szermierki, boksu i karate. Najbardziej odważni będą mieli okazję założyć rękawice bokserskie i sprawdzić się na ringu. Na stoisku Straży Miejskiej będzie można oznakować swój rower oraz założyć alkogogle i narkogogle. W programie przewidziano również koncert orkiestry Huty Łabędy oraz stanowisko Miejskiej Biblioteki Publicznej i Centrum 3.0. Impreza rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do godziny 15.00. Wejście jest bezpłatne.

Dodaj komentarz