W Gliwicach po raz osiemnasty odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska w Boksie Kobiet

W dniach od 4 do 9 września, Gliwice będą gospodarzem XVIII edycji Międzynarodowych Mistrzostw Śląska w Boksie Kobiet. Uroczyste rozpoczęcie zawodów nastąpi piątego września o godzinie 17:00 w hali sportowej zlokalizowanej przy ulicy Jasnej numer 31. Gliwicka impreza bokserska to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie boksu kobiet, ustępując jedynie światowemu czempionatowi.

Aktualna edycja mistrzostw zapowiada się niezwykle interesująco, ze względu na szerokie grono uczestniczek. W zawodach wezmą udział reprezentantki wielu europejskich krajów, w tym Anglii, Francji, Szwajcarii, Irlandii, Czech, Słowacji, Norwegii, Holandii i Niemiec. Dodatkowo, swój udział zapowiedziały bokserki z tak egzotycznych miejsc jak Mongolia, Gwinea, Ghana czy Pakistan. Wyróżniająca się liczba zawodniczek oraz trenerów została zgłoszona przez federację Kazachstanu – aż 27 pięściarek i 4 trenerów. Wśród startujących znajdą się również medalistki igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw świata i Europy.

Polskę na gliwickim ringu przy ulicy Jasnej 31 reprezentować będzie cała krajowa kadra seniorek. Przewiduje się, że turniej zgromadzi około dwustu zawodniczek w trzech kategoriach wiekowych: kadetek, juniorek i seniorek. Nadchodzące międzynarodowe zawody bokserskie stanowić będą dla nich próbę sił przed zbliżającymi się m.in. Mistrzostwami Europy U-22 w Azerbejdżanie oraz Mistrzostwami Świata Kadetek i Kadetów w Meksyku.

Głównym organizatorem tego prestiżowego wydarzenia jest gliwicki klub GUKS Carbo. Wejście na wszystkie pojedynki jest bezpłatne!

Dodaj komentarz