Renowacja punktu obsługi klienta NFZ w Gliwicach – nowe możliwości dla mieszkańców

Po okresie współpracy pomiędzy administracją miejską Gliwic a Narodowym Funduszem Zdrowia, istotny element infrastruktury medycznej miasta, Punkt Obsługi Klientów Śląskiego NFZ, powraca w odświeżonej formie. Siedziba punktu, teraz całkowicie dostępna dla osób z niepełnosprawnościami, znajduje się na parterze modernizowanego przez miasto budynku przy ulicy Jana Pawła II 10a. Od 1 września będzie możliwe uzyskanie tam pomocnych informacji dotyczących świadczeń zdrowotnych oraz otrzymanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Choć oficjalne otwarcie gliwickiego punktu NFZ ma miejsce 1 września, to już 31 sierpnia pierwsze osoby zainteresowane mogą skorzystać z jego usług. Punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 16:00.

Specjaliści Narodowego Funduszu Zdrowia pracujący na trzech stanowiskach w punkcie oferują szeroki zakres pomocy. Od wyjaśnienia statusu ubezpieczenia, poprzez radę gdzie i jak uzyskać leczenie, po wsparcie przy realizacji zleceń na wyroby medyczne, przedmioty ortopedyczne i tzw. środki pomocnicze. W punkcie można też błyskawicznie otrzymać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz jeśli zajdzie taka potrzeba, uzyskać pomoc w zakresie Internetowego Konta Pacjenta (IKP).

Dodaj komentarz