Zapoczątkowano proces głosowania na projekty Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego

Proces wyboru projektów do realizacji w ramach jedenastej edycji Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego (GBO) został oficjalnie uruchomiony. Jeżeli jesteś mieszkańcem Gliwic i zależy Ci na wpływie na zmiany w Twoim mieście, teraz masz możliwość wyboru projektów, które Twoim zdaniem ważne są dla poprawy jakości życia w Twoim otoczeniu i powinny zostać wprowadzone w życie w 2024 roku.

W tym roku do dyspozycji mieszkańców Gliwic oddano 139 propozycji projektów, w tym 135 skupionych na poszczególnych dzielnicach miasta oraz 4 mających charakter ogólnomiejski.

Głosowanie na projekty w ramach GBO 2024 rozpoczęło się 24 sierpnia, a zakończy się 14 września. Każdy obywatel Gliwic bez względu na wiek ma prawo oddać swój głos. Możliwe jest zagłosowanie zarówno na jeden projekt dzielnicowy oraz jeden projekt ogólnomiejski.

Na finansowanie wybranych w głosowaniu projektów przeznaczono z budżetu miasta 8 485 000 zł. Z tej kwoty, 7 485 000 zł jest przeznaczone na projekty skoncentrowane na poszczególnych dzielnicach, natomiast pozostałe 1 000 000 zł zostanie przeznaczone na realizacje projektów ogólnomiejskich.

Podczas finalnej procedury wyboru do realizacji brane pod uwagę będą te projekty, które zdobędą poparcie co najmniej 30 głosujących dla projektów dzielnicowych i co najmniej 500 głosujących dla projektów ogólnomiejskich. Dodatkowo, dzielnice z wysoką frekwencją w głosowaniu będą miały szansę na udział w podziale środków z dodatkowej puli przeznaczonej dla aktywnych społecznie dzielnic.

Dodaj komentarz