Europejski klimat, taneczny rytm i niezapomniana zabawa! Otwarcie Nowego Centrum Gliwic

Gliwice szykują się na niesamowitą imprezę, która odbędzie się w niedzielę, 10 września. Mieszkańcy i goście miasta będą mogli cieszyć się mnóstwem atrakcji – od gier i quizów, przez warsztaty i pokazy, po naukę tańca czy zabawy terenowe. Również miłośnicy muzyki znajdą coś dla siebie, ponieważ wystąpią zespoły Feel i Baranovski. Głównym powodem organizacji tego wydarzenia jest uroczyste otwarcie Nowego Centrum Gliwic, które jest efektem ponad dwuletnich prac modernizacyjnych po południowej stronie dworca kolejowego. Wysokość wydarzenia na pewno podniesie również odbudowa ruchu na ulicach Zwycięstwa i Bohaterów Getta Warszawskiego o godzinie 19:00.

Skwer Europejski, pobliski parking nad DTŚ, plac przed dworcem PKP, plac Piastów oraz ulica Piwna – to właśnie tam, w otoczeniu nowych biurowców, mieszkańcy Gliwic i okolicznych miejscowości będą mogli cieszyć się wieloma atrakcjami. Wydarzenie ma ukazać nowe oblicze centrum miasta, które zyskało nowy blask dzięki obszernej przebudowie układu drogowego po południowej stronie dworca i stworzeniu tam Centrum Przesiadkowego. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 15:00.

Impreza planowana na 10 września jest zwieńczeniem długotrwałego projektu samorządu Gliwic. Projekt ten obejmował kompleksową przebudowę układu drogowego po południowej stronie dworca oraz realizację Nowego Centrum Gliwic. Oba te zadania są ściśle powiązane z uruchomieniem nowego Centrum Przesiadkowego przy ulicy Składowej. Idea realizacji tych ambitnych planów narodziła się jeszcze za kadencji poprzedniego prezydenta miasta, Zygmunta Frankiewicza.

Dodaj komentarz