Badanie okoliczności wypadku drogowego na Toszeckiej 49 w Gliwicach

W toku jest śledztwo mające na celu zrozumienie szczegółów wypadku drogowego, do którego przyszło na ulicy Toszeckiej, pod numerem 49, w mieście Gliwice. Raport o zdarzeniu, w którym doszło do potrącenia osoby pieszej, dotarł na numer alarmowy nieco po godzinie 21:00, 18 sierpnia.

Wstępne dochodzenie ujawniło, że mężczyzna w wieku 30 lat prowadzący samochód marki Seat uderzył mężczyznę o dziesięć lat starszego, który próbował przejść przez jezdnię.

Podczas kolizji pieszy doznał urazu – złamanie kości. W trakcie wykonywania czynności na miejscu zdarzenia, funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem nie miał wymaganych uprawnień do prowadzenia samochodu – zostały mu one wcześniej odebrane. Dodatkowo pojazd, którym podróżował nie posiadał ważnej przeglądu technicznego.

Policja przypomina wszystkim kierowcom o konsekwencjach jazdy bez odpowiedzialności. Nawet posiadanie ubezpieczenia OC nie daje kierowcy prawa do bezkarnego „szaleństwa” na drodze. Mimo że ubezpieczyciel pokryje szkodę wyrządzoną innym uczestnikom ruchu, następnie będzie domagał się od sprawcy zwrotu pieniędzy za odszkodowanie (tzw. regres).

Dodaj komentarz