Tragiczny wypadek na autostradzie A1 w Gliwicach: Śmierć motocyklisty, pasażerka w szpitalu

W czwartek, punktualnie o godzinie 10.00 rano, na arterii komunikacyjnej A1, dokładnie na terenie Gliwic, miało miejsce niebezpieczne zdarzenie drogowe z udziałem motocykla. Niestety, mimo heroicznych starań personelu medycznego, życia operatora jednośladu nie udało się uratować.

W wyniku tego tragicznego incydentu, dwie osoby podróżujące na motorze doznały poważnych obrażeń ciała. O natychmiastowe wsparcie poproszono mieszkańców Gliwice, a do akcji wkroczyły też śmigłowce lotniczego pogotowia ratunkowego, których lądowanie na miejscu zdarzenia było konieczne. Mimo intensywnych starań personelu medycznego, życie 54-letniego motocyklisty nie mogło być już uratowane. Kobieta podróżująca jako pasażerka – 50-latka – została natychmiast przewieziona do najbliższego szpitala.

Służby porządkowe z Gliwic podjęły interwencję i przeprowadziły szczegółowe oględziny miejsca tragedii. Wspólnie z prokuratorem starają się wyjaśnić wszystkie okoliczności tego smutnego wydarzenia. Na podstawie początkowych ustaleń, wiadomo już, że motocykl marki BMW uderzył w tył osobowego samochodu citroen. W momencie zdarzenia obydwa pojazdy poruszały się w kierunku Gorzyczek.

Całe postępowanie związane z tym tragicznym zdarzeniem znajduje się teraz pod nadzorem Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Dodaj komentarz