Zmiana krajobrazu Sośnicy: Deweloper zburzy stare budynki, a na ich miejscu powstanie osiedle

Nieruchomości znajdujące się na ulicy Sikorskiego w Sośnicy, które są w opłakanym stanie, zostaną zburzone. Planowana jest tam gruntowna przebudowa terenu i wybudowanie nowych obiektów mieszkalnych. Przed przystąpieniem do rozbiórki, deweloper udostępnił jednak stare budynki jako teren treningowy dla ratowników i ich psów.

Deweloper, firma Dom100, podkreśla, że stan budynków położonych między ulicami Gen. W. Sikorskiego 66 a S. Żeromskiego 57 w Gliwicach od dawna budził niepokój wśród mieszkańców. Budynki na działce nabytej przez firmę są w tak złym stanie, że nadają się jedynie do wyburzenia. Przed przystąpieniem do prac rozbiórkowych, deweloper zdecydował się jednak oddać ten teren pod treningi Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Orzech. Jest to grupa składająca się z 13 zespołów przewodnik-pies.

Firma Dom100.eu informuje, że ratownicy będą jeszcze trenowali na tym terenie w trakcie prac rozbiórkowych (w godzinach wieczornych). Stare budynki, gruzowiska i zgliszcza są idealnym środowiskiem do treningu psów ratowniczych. Im trudniejsze są warunki treningowe dla psów, tym lepiej są one przygotowane na rzeczywiste poszukiwanie ludzi.

W ciągu najbliższego kwartału rozpocznie się budowa trzech budynków mieszkalnych z 74 mieszkaniami o metrażu od 29 do 87 m2 i układem od 1 do 4 pokoi. Deweloper informuje, że każde mieszkanie będzie miało balkon lub ogródek oraz możliwość wykupienia miejsca parkingowego w hali garażowej i komórki lokatorskiej. Inwestycja będzie także wyposażona w ekologiczne rozwiązania takie jak pompa ciepła oraz fotowoltaika do zasilania części wspólnych. Dodatkowo, obiekty będą wyposażone w windy oraz będą ogrodzone i monitorowane dla zwiększenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Dodaj komentarz