Moc rodzinnych atrakcji w podkrakowskim Zatorze

Wakacyjny wyjazd z rodziną? Dla wielu osób to spore wyzwanie. Ale wystarczy dobrze wybrać kierunek, by coś, co może stresować, zmieniło się w niezapomnianą przygodę i źródło wspomnień na lata. Wyjazdy z dziećmi wymagają dobrego zaplanowania i uwzględnienia ich potrzeb i zainteresowań. Z drugiej strony, rodzice też chcieliby mieć rozrywkę i dobrze się bawić. Czy da się to pogodzić? Oczywiście! Energylandia w Zatorze to miejsce dla całej rodziny.

Energylandia – atrakcje dla młodszych i starszych

Energylandia jest największym rodzinnym Parkiem Rozrywki w Polsce, a jednocześnie Parkiem Roller Coasterów nr 1 w Europie. Oferuje ponad 120 różnorodnych atrakcji dla Gości w różnym wieku. Dlatego właśnie tak dobrze czują się tu całe rodziny, które mogą różnorodnie spędzać czas. Ponad 20 atrakcji dostępnych jest już dla dzieci od 2 roku życia, oczywiście pod opieką rodziców. Najmłodszym zadedykowano aż dwie kolorowe i pełne fantastycznych postaci strefy – Bajkolandię i Strefę Familijną.

Choć na niektóre najszybsze i najwyższe roller coastery i inne ekstremalne atrakcje obowiązują limity wieku i wzrostu (https://westerncamp.pl/limity-wzrostu-i-wieku-w-energylandii/), to najmłodsi na pewno nie będą zawiedzeni wizytą. Dla nich dostępne są miejsca dostosowane do wieku i zainteresowań. Dla maluchów nawet kolejka poruszająca się z prędkością 20-30 km/h i unosząca się na kilka metrów nad ziemią będzie wielkim przeżyciem. Nie mówiąc o możliwości oglądania całej okolicy z gondoli magicznego koła Wonder Wheel.

Ekstremalne atrakcje Energylandii

Oprócz stref przeznaczonych typowo dla najmłodszych, ze spokojniejszymi atrakcjami o mniejszych prędkościach, Energylandia to raj dla miłośników adrenaliny. Czy da się z nich skorzystać podczas rodzinnego wyjazdu? Oczywiście! Wystarczy dobrze zorganizować czas. Rodzice mogą wymiennie opiekować się maluchami, a w tym czasie jedno z nich ma możliwość realizacji bardziej ekstremalnych planów. Nie da się też ukryć, że im starsze dzieci, tym mocniej są zainteresowane największymi roller caosterami takimi jak Mega Coaster Hyperion czy wooden coaster Zadra. Zanim jednak wybierzecie się z nastolatkami na najszybsze kolejki, warto sprawdzić na nieco mniej ekstremalnych przejazdach, jak reagują na prędkość i przeciążenia.

Energylandia – jeden dzień to za mało

Letnie, rodzinne wyjazdy do Energylandii mogą być jeszcze bardziej atrakcyjne. Wydaje się to niemożliwe? A jednak. Gdy temperatury przekraczają 20 stopni Celsjusza swoje wrota otwiera Water Park, największy odkryty park wodny w Polsce. Baseny, zjeżdżalnie i ślizgawki, wodny plac zabaw i mnóstwo innych atrakcji przyniosą ochłodę w upalny dzień.

Ogromna powierzchnia Parku oraz różnorodność i liczba atrakcji sprawiają, że w Energylandii bez problemów można spędzić cały dzień (https://westerncamp.pl/energylandia-godziny-otwarcia-czy-warto-jechac-na-caly-dzien/). Dla wielu Gości nawet to będzie zbyt mało, by w pełni odkryć wszystkie możliwości zabawy. Warto więc rozważyć pobyt dwudniowy z noclegiem w znajdującym się nieopodal kompleksie Western Camp. Utrzymany w stylu Dzikiego Zachodu, resort zapewnia wygodne noclegi w Domkach Szeryfa, Wozach Kowbojskich i Indiańskich Tipi oraz smaczną kuchnię. Dla dzieci może być to ciąg dalszy niezapomnianej przygody w Zatorze.

Dodaj komentarz