Bieg Kolorowych Skarpetek już za nami. Frekwencja dopisała

W niedzielę, dnia 19 marca w Gliwicach odbył się Bieg Kolorowych Skarpetek. Była to już druga edycja tego wyjątkowego wydarzenia. Uczestnicy biegu chętnie przybyli na to wydarzenie, ponieważ cel biegu jest szczytny, a poza tym dopisała świetna pogoda. Dzięki temu frekwencja okazała się bardzo dobra.

Niezwykły bieg ulicami Gliwic w ramach Światowego Dnia Zespołu Downa

W Biegu Kolorowych Skarpetek udział wzięło mniej więcej tysiąc osób – tak znakomita frekwencja wynika na pewno po części ze znakomitej pogody, która tego dnia panowała. Jednak na pewno nawet w przypadku słabszej pogody, frekwencja byłaby spora, ponieważ Bieg Kolorowych Skarpetek to tak wyjątkowa inicjatywa, że po prostu wiele osób chciało wziąć w nim udział. Jest to specjalne wydarzenie, które organizuje Fundacja Tośka i Przyjaciele w ramach obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa. W tym roku wydarzenie zostało zorganizowane przy ulicy Bojkowskiej 35a.

Przypomnijmy, że Światowy Dzień Zespołu Downa przypada 21 marca. Z tego powodu uczestnicy tego wyjątkowego biegu nieprzypadkowo biorą udział w Biegu Kolorowych Skarpetek, ponieważ założenie kolorowych skarpetek nie do pary jest symbolicznym nawiązaniem do nieparzystego chromosomu w 21-ej parze łańcucha DNA – to właśnie on jest odpowiedzialny za powstanie zespołu Downa. Warto dodać, że każdy uczestnik biegu otrzymał pakiet startowy, w którym znajdowały się właśnie kolorowe skarpetki.

Wydarzenie było bogate również w inne atrakcje. Zgromadzeni mogli porozmawiać ze strażakami związanymi z OSP Szałsza, czy też mogli zrobić sobie zdjęcia w specjalnej fotoramce. Na miejscu obecni byli również policjanci z Gliwic, którzy przedstawiali procedure ściągania odcisków palców czy też pokazywali jak działają alkogogle.

Dodaj komentarz