Arena Gliwice z rekordowymi zarobkami w 2022 roku

Rok 2022 był bardzo udany jeśli chodzi o zarobki dla miasta z Areny Gliwice. Gliwicka hala sportowa gościła wiele wydarzeń sportowych, kulturalnych, muzycznych i innych, dzięki którym miasto zarobiło dość spore pieniądze do budżetu – łącznie jest to aż ponad 221 milionów złotych.

Świetne wyniki Areny Gliwice

Poprzedni rok pod względem zarobków dla miasta z tytułu Areny Gliwice był znakomity. Jednak nie jest to nic zaskakującego, ponieważ miejsce to zostało odwiedzone przez blisko 400 tysięcy gości. Nowoczesny obiekt przyciąga do siebie różnego rodzaju wydarzenia. Dzięki świetnej komunikacji z obiektem, jest on rozchwytywany.

Warto dodać, że Arena Gliwice to również świetna promocja miasta i regionu. Dzięki temu, że w nazwie „Arena Gliwice” zawarte są Gliwice, sporo zyskuje również miasto. Wpływa to na pozytywny marketing miasta oraz znakomitą komunikację m.in. z potencjalnymi turystami, którzy szukają ciekawych miejsc w Polsce.

W 2022 roku w Arena Gliwice odbyły się m.in. Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn oraz Mistrzostwa Świata w Siatkówce Kobiet – Gliwice jako jedyne miasto w Polsce miał zaszczyt gościć obie imprezy. Ponadto na Arena Gliwice odbywały się takie wydarzenia jak koncert Nick Cave and the Bad Seeds, Fame MMA, KSW 77, High League, czy też Koncert Muzyki Filmowej Hansa Zimmera. Nie można także zapominać o fakcie, że to właśnie w Arena Gliwice nagrywano odcinki do popularnego programu telewizyjnego Ninja Warrior. Jak więc widać zainteresowanie i zarazem wykorzystanie gliwickiej hali jest naprawdę ogromne.

Dodaj komentarz