W rejonie Gliwic pojawiły się nowe fotoradary

Kierowcy muszą mieć się na baczności. Na drogach w rejonie Gliwic pojawiły się nowe fotoradary. I to takie, które będą w stanie wykonać pomiary na kilku pasach w tym samym czasie.

Nowe fotoradary zastąpią stare urządzenia

W najbliższym czasie na terenie całego kraju mają zostać wymienione stare fotoradary na nowe. Tak stało się już m.in. w Paniówkach i Orzeszu. To właśnie tam kierowcy muszą się strzec, ponieważ muszą liczyć się z tym, że nieprzepisowa jazda może skończyć się mandatem. Wymiana starych fotoradarów na nowe odbywa się w ramach programu CANARD. Dzięki temu w wielu miejscach zamontowane zostaną nowoczesne fotoradary Multaradar CD, a także 147 Mesta Fusion RN. Dzięki nowym urządzeniom z całą pewnością poprawi się skuteczność oraz jakość pracy całego systemu.

Nowe fotoradary systematycznie są już wymieniane. Pojawiły się już nie tylko na terenie województwa śląskiego w Paniówkach i Orzeszu, ale także w innych częściach kraju, a dokładniej w takich miejscowościach jak w Bukowej, Klimontów, Modliborzyce, Szczecinie oraz Zgłobicach.

Dodaj komentarz