Bełchatów – jakie atrakcje powinno się zwiedzić w tym mieście?

Bełchatów to miasteczko zlokalizowane w województwie łódzkim. Jest to siedziba powiatu bełchatowskiego oraz gminy Bełchatów. Lokalizacja słynie w głównej mierze z kopalni, elektrowni oraz krajobrazu stworzonego przemysłową pracą człowieka. Z tego powodu dla wielu podróżnych Bełchatów to nic więcej niż gigantyczna dziura w ziemi w Polsce. W mieście przebiegają jednak reformy i ulepszenia, za których sprawą co roku udaje się tam coraz więcej osób. W grupie zainteresowanych szczególnie często zauważyć można menedżerów, którzy nawiązują relacje z miejscowymi firmami. Bełchatów jest więc wartym uwagi miejscem zarówno dla turystów, jak i chcących załatwić interes. Sprawdź, w jaki sposób możesz bez trudu odszukać najpiękniejsze miejsca do relaksu, ale też najlepsze w swojej dziedzinie przedsiębiorstwa, które mają w ofercie jakościowe produkty.

Katalog największych przedsiębiorstw w Bełchatowie

W Bełchatowie istotne znaczenie dla pracy całego regionu ma największe w kraju zagłębie paliwowo-energetyczne. Kopalnia Węgla Brunatnego „Bełchatów” oraz Elektrownia Bełchatów sprawiają, że miasto jest fundamentem energetycznym. Niemniej jednak mocno powiększają się inne dziedziny gospodarki. Dużą popularnością cechuje się branża transportowa i motoryzacyjna, a zwłaszcza mechanika pojazdowa oraz blacharstwo, lakiernictwo i spawalnictwo. Rośnie w siłę także przemysł spożywczy i gastronomiczny. Główne przedsiębiorstwa w tej branży to piekarnie bary piwne czy też restauracje serwujące specjały z wszystkich stron świata. Listę firm działających w Bełchatowie z łatwością możesz znaleźć pod linkiem: https://ebelchatow24.pl/. Znajdują się tam zarówno wszelkie sklepy, jak i lokale usługowe. Dzięki temu możesz porównać najciekawsze oferty i wybrać tę spełniającą wszystkie oczekiwania Szczególnie warto zaznajomić się z działem hotele i noclegi Bełchatów. Te miejsca mogą być przydatne w wielu przypadkach.

Które zabytki warto odwiedzić w Bełchatowie?

Na obszarze gminy Bełchatów jest dużo parków, zieleńców oraz miejsc codziennego odpoczynku. Przez miasto przepływa niewielka rzeczka Rakówka. Zobaczyć można też dużo innych zbiorników wodnych, do których należą urocze stawy i oczka wodne. Najchętniej odwiedzanymi obiektami są jednak interaktywne muzeum PGE Giganty Mocy oraz zabytkowy dwór Olszewskich. Muzeum w szczególnie ciekawy sposób informuje o powstawaniu energii elektrycznej. Dom rodziny Olszewskich to niezwykle urodziwy, późnobarokowy kompleks dworsko-parkowy powstały w XVIII wieku. W parku zaraz przy dworze Olszańskich zrobiona została tzw. ścieżka geologiczna. Fragmenty skał takich jak piaskowiec kwarcytowy czy głazy narzutowe zostały przekazane przez Kopalnię Węgla Brunatnego Bełchatów. Dla pasjonatów historii naturalnej niepomijalnym miejscem na mapie Bełchatowa jest też wystawa z pozostałościami mamuta włochatego. Można ją znaleźć w gablocie na terenie Muzeum Regionalnego.

Wydarzenia kulturalne i sportowe w Bełchatowie

W Bełchatowie odbywają się coroczne eventy, które przyciągają mnóstwo zainteresowanych z całego rejonu. Do najchętniej wybieranych należą konkursy poetyckie, Jesienne Spotkania Teatralne z BAT-em czy Festiwal Filmów Niepoważnych „NAKRĘCENI”. Bełchatów jest też istotnym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym w powiecie. Poważanie zyskał przede wszystkim za sprawą klubu siatkarskiego Skra Bełchatów. Siatkarze kilka razy wznosili najbardziej istotne trofea. Kibice przez pewien czas mogli też obserwować mecze drużyny piłkarskiej GKS Bełchatów w najlepszej lidze w kraju. Bełchatowska baza sportowa składa się ze stadionu, kilku hal sportowo-widowiskowych, ośrodków treningowych, a także basenów, kortów tenisowych, hal gimnastycznych i boisk szkolnych.

Dodaj komentarz