Strażacy ochotnicy otrzymają wsparcie od miasta Gliwice

Ten rok dla strażaków ochotników w regionie zapowiada się całkiem dobrze pod względem rozwoju. Wszystko za sprawą pieniędzy, które planuje przekazać miasto Gliwice. Wszystkie trzy gliwickie Ochotnicze Straże Pożarne mają otrzymać łącznie ponad pół miliona złotych. Jednak to nie koniec wsparcia OSP w regionie.

W Brzezince pojawi się nowa remiza

Miasto Gliwice postanowiło przeznaczyć około 10,5 milionów złotych na to, aby w Brzezince powstała nowa remiza strażacka dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Będzie to spora i na pewno potrzebna inwestycja. Oprócz tego wsparcie dla gliwickich OSP z regionu w wysokości ponad pół miliona złotych sprawia, że OSP w regionie w tym roku zostanie dość mocno dofinansowane. Warto dodać, że i w poprzednich latach miasto regularnie dofinansowywało lokalne OSP, bowiem w latach 2018-2022 miasto przekazało blisko 5,5 milionów złotych na dofinansowanie.

Najważniejszą inwestycją w tym roku jest oczywiście budowa nowej remizy OSP w Brzezince. Dzięki tej inwestycji finansowanej w pełni przez miasto, na pewno poprawi się bezpieczeństwo w regionie.

Dodaj komentarz