Na tapet wrócił temat dyspensy wydanej przez proboszcza dla klientów sklepu mięsnego

Po raz kolejny internauci zainteresowali się tematem z 2014 roku. To właśnie wtedy proboszcz parafii NMP Matki Kościoła w Gliwicach udzielił dyspensy klientom sklepu mięsnego. W ten sposób osoby, które zakupiły mięso w danym sklepie, mogli je spożyć nie zważając na wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sprawa dyspensy dla klientów sklepu mięsnego znowu wstrząsnęła internetem

Ogromne emocje wywołuje dyskusja nad tematem dyspensy dla klientów jednego ze sklepów mięsnych w Gliwicach. Przypomnijmy, że wtedy ksiądz proboszcz o tej sprawie nie chciał rozmawiać z mediami. Wydał jedynie komunikat w internecie, w którym zaznaczał, że uznał ten ruch za dobry, ponieważ tego dnia (19 września 2014 roku) sklep mięsny ponownie się otwierał i była to prośba właściciela sklepu. I zaznaczył on, że osoby korzystające z takiej dyspensy są zobowiązane do jałmużny na rzecz potrzebujących, lecz nie celów statutowych parafii.

W tej sprawie wtedy nie wypowiedziały się osoby związane z danym sklepem mięsnym, lecz głos zabrała Kuria Diecezjalna, która podsumowała, że proboszcz został uświadomiony o przekroczeniu swoich praw.

Dodaj komentarz