Niezwykłe osiągnięcie 24-latka. Przebiegł dystans 2520 km z Gliwic do Barcelony

Niezwykłym osiągnięciem może poszczycić się Tomasz Sobania. 24-latek w dwa miesiące przebiegł trasę z Gliwic do Barcelony, pokonując w tym czasie dystans 2520 km. Mężczyzna wyruszył ze stadionu Piasta Gliwice i zatrzymał się dopiero w Barcelonie. Celem wyprawy była chęć spotkania się z Robertem Lewandowskim.

Niezwykłe wyzwanie Tomasza Sobania

Wyzwanie, które narzucił sobie Tomasz Sobań nie było pierwszym tego typu, które zrealizował ten mężczyzna. Już wcześniej pokonał on trasę z Częstochowy do Rzymu. W tamtym czasie udało mu się wziąć udział w audiencji u papieża. Oprócz tego podczas tamtego wydarzenia zebrał 50 tysięcy złotych, które przeznaczono dziewczynce chorej na nowotwór. Na swoim koncie mężczyzna ma także wydanie trzech książek. Teraz pokonał on dystans z Gliwic do Barcelony. Warto dodać, że w tym czasie także zbierano pieniądze na cel charytatywny, ponieważ mężczyzna promował specjalną zbiórkę na jedną z świetlic w Gliwicach.

Przebiegł 2520 km z Gliwic do Barcelony, aby spotkać się z Robertem Lewandowskim

Pokonanie trasy 2520 km z Gliwic do Barcelony zakończyło się sukcesem. Tomasz Sobania każdego dnia biegał przez 6 godzin, podczas których pokonywał dystans 42 kilometrów. Po biegu przechodził on przez 3 godzinne zabiegi fizjoterapeutyczne, a następnie spędzał czas w kamperze. I jak zaznacza, spędzanie czasu w kamperze było w tym wszystkim najtrudniejsze pod kątem psychicznym, ponieważ ciężko było się zmobilizować do kolejnych wyjść i kolejnych biegów.

Ostatecznie Tomasz Sobania dotarł do Barcelony, a tam udało mu się spotkać z Robertem Lewandowskim. Obaj Panowie porozmawiali na temat spełniania swoich celów, a także nieco na temat kulis całego przedsięwzięcia oraz występów Lewandowskiego w klubie FC Barcelona. Przypomnijmy, że Robert Lewandowskiego od tego roku gra dla FC Barcelony, kiedy to przeniósł się z Bayernu Monachium. Więcej o grze Roberta Lewandowskiego w FC Barcelonie przeczytamy w artykule na stronie e-gol.pl.

Dodaj komentarz