Inwestycje w Żernikach. Nowe miejsca parkingowe i przedszkole

W ostatnim czasie podjęto szereg decyzji, dzięki którym realizowane są inwestycje w Żernikach, a więc w jednej z dzielnic Rybnika. Na terenie tej dzielnicy przy ulicy Elsnera znajduje się już m.in. szkoła oraz budynki parafialne. Teraz pomiędzy nimi wybudowano nowy parking, który pomieści aż ponad 60 samochodów. Warto dodać, że w tej dzielnicy powstaje także nowe przedszkole, którego budowa ma zostać ukończona w 2024 roku.

Realizacja inwestycji w Żernikach

Parking znajdujący się pomiędzy szkołą a budynkami parafialnymi przy ulicy Elsnera 25 został już oddany do użytku. Warto dodać, że znajdował się już tam parking, który oddano do użytku kilka lat temu. Jego pojemność pozwalała jednak stacjonować maksymalnie 30 pojazdom. Teraz dzięki wykorzystaniu gruntów należących do parafii, parking został rozbudowany o kolejne 33 miejsca. Warto dodać, że oprócz samego parkingu, inwestycja zakładała również budowę drogi dojazdowej oraz przeciwpożarowej. W ramach prac przeprowadzono także przebudowę zjazdu i chodnika. Oprócz tego wykonano nową instalację elektroenergetyczną oświetlenia całej powierzchni parkingu, a także wykonano nowe przyłącza deszczowej kanalizacji.

W Żernikach powstanie nowe przedszkole

Nowe przedszkole w dzielnicy Żerniki w Rybniku ma powstać do 2024 roku. Budynek przedszkola ma powstać przy Szkole Podstawowej nr 13. Obiekt, który zostanie przeznaczony na prowadzenie przedszkola, będzie mógł pomieścić aż 200 dzieci. Oprócz tego w obiekcie znajdzie się kuchnia, zaplecze socjalne, a także sale dla specjalistów. W okolicach przedszkola ma zostać zbudowany również plac zabaw. Nowe przedszkole na pewno będzie przydatne wszystkim mieszkańcom w tej okolicy. Warto dodać, że w ostatnich latach widać dość mocny rozrost tej dzielnicy.

Dodaj komentarz