Piast Gliwice remisuje w pierwszym meczu Aleksandara Vukovicia na ławce trenerskiej

W ostatnim czasie Waldemar Fornalik rozstał się z Piastem Gliwice po tym, gdy zespół odnosił niezadowalające rezultaty. Na ławce trenerskiej gliwickiego zespołu od razu zameldował się Aleksandar Vukovic. Nie dokonał on jednak od razu piłkarskiego cudu. Drużyna pod jego wodzą w pierwszym ligowym spotkaniu zremisowała 1:1 z Koroną Kielce.

Bez większych zmian w składzie

Aleksandar Vukovic jako trener Piasta Gliwice jest dopiero od kilku dni. Z tego powodu nie poznał on na tyle dobrze drużyny, aby dokonywać większych zmian w składzie. Postawił więc on na piłkarzy, którzy w ostatnich spotkaniach również wychodzili w podstawowym składzie. Oczywiście na boisku zabrakło Patryka Dziczka oraz Grzegorza Tomasiewicza, którzy w ostatnich meczach złapali kartki i z tego powodu musieli teraz pauzować.

Przebieg meczu Korona Kielce – Piast Gliwice

Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobyli gospodarze. Bramkę na 1:0 dla Korony Kielce zdobył w 16. minucie Jakub Łukowski. Pierwsza połowa była dość wyrównana, jednak ze wskazaniem na gospodarzy, kiedy to goście nie oddali ani jednego celnego strzału. W drugiej części gry znacznie lepszą ekipą byli zawodnicy klubu piłkarskiego z Gliwic. Podopieczni Aleksandara Vukovicia dominowali od samego początku drugiej części gry. Ich starania w ofensywie w końcu przyniosły skutek, gdy wyrównującego gola w 77. minucie zdobył Kamil Wilczek. Do końca meczu gliwiczanie próbowali jeszcze coś zdziałać, z kolei gospodarze starali się zachować remis. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, choć na pewno remis 1:1 nie jest satysfakcjonującym wynikiem dla żadnej z ekip.