Kierowcy zmagają się z utrudnieniami na autostradzie A4 z powodu prac przy autostradzie

W ostatnim czasie prowadzone są prace przy autostradzie A4. Z tego względu na odcinku autostrady A4 Gliwice – Opole odczuwalne są utrudnienia, co prowadzi do tworzenia się korków. Jakie dokładnie prace są prowadzone i jak długo będą trwały?

Korki przy bramkach na autostradzie A4

Utrudnienia drogowe w okolicach węzła Gliwice spowodowane są koszeniem trawy. Z tego powodu kierowcy muszą zmagać się z utrudnieniami drogowymi, przez co stoją w korku nawet około 18 minut. Prace związane z koszeniem trawy na górnośląskim odcinku autostrady do tej pory nie przysparzały takich problemów, więc tym bardziej jest to dziwne. Koszenie trawy przez drogowców zalicza się oczywiście do prac porządkowych. Podobne prace prowadzone były także na innych odcinkach autostrady w Polsce – więcej informacji np. na stronie https://www.malopolskainfo.pl/.

Wzmożony ruch na autostradzie A4 na odcinku Gliwice – Opole

Wynikające z nich utrudnienia drogowe powodują, że kierowcy muszą nie tylko liczyć się ze wzmożonym ruchem i dłuższym czasem przejazdu, ale także z niebezpieczeństwami wynikającymi ze wzmożonego ruchu. Koniecznie należy więc zachować szczególną ostrożność poruszając się górnośląską autostradą A4, przede wszystkim na odcinku Gliwice – Opole. Policja w Gliwicach apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności z powodu trwających prac porządkowych.

Dodaj komentarz