Internet światłowodowy Gliwice. Masz 5 dobrych powodów, aby zastąpić nim Internet mobilny

Korzystasz z Internetu mobilnego? Pewnie nie masz do niego większych uwag. Zwykle działa, bywają dni, gdy jest całkiem szybki i nawet pozwala spokojnie obejrzeć coś na Netflixie. Ten sarkazm nie wynika ze złośliwości, ale z własnych doświadczeń. Internet mobilny to tylko namiastka tego, co może zaoferować tzw. stałe łącze. Nieprzypadkowo jest ono obiektem pożądania tysięcy internautów w naszym kraju. Jeśli wiesz, że masz możliwość przejścia na Internet światłowodowy w Gliwicach, to nie masz się nad czym zastanawiać. W naszym artykule znajdziesz 5 dobrych powodów przemawiających za taką zmianą.

Koniec ze zwalniającym Internetem

Każdy użytkownik Internetu mobilnego dobrze zna ten ból. Chcemy obejrzeć serial na jakiejś platformie streamingowej, a tu odcinek bez przerwy się zacina, trzeba czekać na buforowanie i to by było na tyle z wieczornego relaksu.

Powodem jest niestabilne działanie Internetu mobilnego, co wynika z powszechnego problemu przeciążenia sieci komórkowej i lokalnych nadajników. Owszem, taki Internet może działać naprawdę szybko, ale tylko w nietypowych porach – na przykład o świcie czy przed południem. Wieczorami, a szczególnie w weekendy zaczyna się dramat.

Ten problem oczywiście jest całkowicie obcy użytkownikom Internetu światłowodowego, którzy cieszą się takimi samymi parametrami łącza przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

Stabilność połączenia niezależnie od warunków pogodowych

Nawet jeśli masz szczęście i Internet mobilny w Twoim domu działa całkiem nieźle, to jesteśmy przekonani, że sytuacja diametralnie zmienia się w czasie burzy, wichury, ulewy czy śnieżycy. Znów ma to związek z problemami technicznymi nadajnika oraz powszechnymi w takich sytuacjach awariami.

Internet światłowodowy jest niewrażliwy na pogodę. Działa zawsze, a jedyny problem może wystąpić wtedy, gdy dojdzie do fizycznego uszkodzenia instalacji, np. podczas prowadzenia jakichś prac ziemnych.

Żadnych anten i kabli

Większość użytkowników Internetu mobilnego próbuje poprawić parametry usługi poprzez stosowanie różnego rodzaju anten zewnętrznych. Te nie dość, że szpecą wygląd budynku, to jeszcze są kolejnym potencjalnym źródłem awarii. W dodatku nikt nie chce mieć na widoku kabli antenowych. Możesz z tego wszystkiego zrezygnować w momencie przejścia na Internet światłowodowy.

Błyskawiczne działanie wszystkich usług internetowych

Mamy tutaj na myśli przede wszystkim popularne usługi streamingowe, jak platformy VOD, platformy z transmisjami sportowymi, YouTube itd. Te usługi do poprawnego działania wymagają stabilnego i szybkiego łącza – zawsze zalecany jest Internet światłowodowy.

Przestaniesz oglądać się na limity

Sytuacja świetnie znana wielu użytkownikom Internetu mobilnego. Normalnie korzystasz z sieci, przeglądasz strony www czy oglądasz jakiś film, aż tu nagle… koniec. Internet drastycznie zwalnia i nie ma mowy o żadnym komforcie surfowania po sieci. Powodem zwykle jest przekroczenie limitu danych komórkowych.

Takie problemy oczywiście nie występują w przypadku usługi światłowodowej, gdzie jedyny limit stanowi maksymalna prędkość pobierania i wysyłania  – i tak znacznie wyższa niż dla Internetu LTE.

Jak przejść na Internet światłowodowy w Gliwicach?

To nic trudnego. Na początek znajdź lokalnego dostawcę Internetu, który działa w Twojej okolicy. Kieruj się tutaj kryterium opinii dotychczasowych klientów. Szczególnie dobre recenzje zbiera DG-NET – jeden z największych dostawców Internetu światłowodowego w Gliwicach i regionie.

DG-NET ma w swojej ofercie nie tylko Internet światłowodowy, ale także radiowy, dlatego gdyby miało się okazać, że Twój adres póki co jest poza zasięgiem infrastruktury światłowodowej, to zawsze możesz skorzystać z alternatywnego rozwiązania (wciąż lepszego od Internetu mobilnego).

Dlaczego warto przejść na Internet światłowodowy w Gliwicach od DG-NET? Odpowiedź znajdziesz na stronie dg-net.pl.

Dodaj komentarz