Oficjalnie rozpoczęło się wydarzenie „Parkowe Lato”

W Gliwicach regularnie odbywają się różnego rodzaju imprezy masowe oraz wydarzenia kulturalne. W poprzednią sobotę mieszkańcy oraz turyści mogli w parku Chopina posłuchać wczesnego polskiego popu w wykonaniu Małej Orkiestry Dancingowej. Występ ten odbył się w ramach Parkowego Lata w Gliwicach, na które co roku zaprasza sam prezydent miasta Gliwice.

Parkowe Lato w Gliwicach oficjalnie rozpoczęło się

Występ Małej Orkiestry Dancingowej, która występowała pod dyrekcją dyrygenta Noama Zylberberga pochodzącego z Izraela był pierwszy tegorocznym występem w ramach wydarzenia kulturalnego jakim jest Parkowe Lato. Teraz regularnie odbywać się będą inne wydarzenia, na które z pewnością chętnie przyjdą fani muzyki i występów artystów muzycznych. Zainteresowanie takimi wydarzeniami plenerowymi powinno być duże, chociażby ze względu na fakt, że zeszłoroczne koncerty letnie w Gliwicach również cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców i turystów.

Koncerty muzyczne w parku Chopina w ramach Parkowego Lata

Kolejna okazja do pojawienia się w parku Chopina dla publiczności chcącej posłuchać dobrej muzyki będzie już 13 sierpnia, kiedy to o godzinie 19:30 swój występ odbędą Nula Stankiewicz, Piotr Baron, Janusz Strobel, Sebastian Frankiewicz oraz Paweł Pańta. Będą oni wykonywać piosenki Jonasza Kofty.

Oczywiście na tym nie koniec występów muzycznych w parku Chopina, które będą wchodziły w skład Parkowego Lata. Otóż już 20 sierpnia pojawi się Tymon Tymański, który zaprezentuje wyjątkowy projekt muzyczny o nazwie „Republika”. A w ostatni weekend sierpnia, a więc 27 sierpnia, na scenie parku Chopina pojawi się zespół Żuki, który umili czas zgromadzonej publiczności swoim rockowym brzmieniem.

Warto dodać, że wstęp na te wydarzenia kulturalne jest bezpłatny.

Dodaj komentarz