Posiadasz zbędny sprzęt elektroniczny i elektryczny? Udaj się na zbiórkę elektrośmieci w Gliwicach

Wiele osób zastanawia się co może zrobić ze starym sprzętem elektronicznym i elektrycznym. Jedną z opcji jest utylizacja takich śmieci i oddanie ich do lokalnej firmy zajmującej się śmieciami. W przypadku Gliwic jest to Punkt Selektywnej Zbiórki Komunalnych Odpadów, który znajduje się przy ulicy Rybnickiej 199. Jednak jest to zazwyczaj opcja płatna. Teraz jednak miasto zorganizuje dwa specjalne wydarzenia, na których zbierane będą elektrośmieci. Tak więc gdzie i kiedy odbędą się zbiórki elektrośmieci w Gliwicach?

O elektrośmieciach

Jeśli posiadasz stare, nieużywane, zbędne i niewykorzystywane urządzenia elektroniczne i elektryczne, to warto wykorzystać zbiórki elektrośmieci, które już niedługo zostaną zorganizowane w Gliwicach. W ten sposób prosto i bezproblemowo będziemy mogli pozbyć się starych urządzeń i innych sprzętów. Jak wiadomo wyrzucanie takich przedmiotów do pojemników przeznaczonych do odpadów komunalnych jest zabronione, ponieważ są to odpady niebezpieczne i zagrażające środowisku.

Gdzie i kiedy odbędą się najbliższe zbiórki elektrośmieci w Gliwicach?

W tym roku najbliższa zbiórka elektrośmieci w Gliwicach odbędzie się już w sobotę, dnia 6 sierpnia. Pierwszym miejscem, gdzie będzie stacjonował specjalny samochód zbierający elektrośmieci jest dzielnica Sikornik na ulicy Pliszki przy kościele. Elektrośmieci będzie można oddawać tam w godzinach od 10:00 do 12:00. Z kolei druga szansa na oddanie elektrośmieci w Gliwicach będzie tego samego dnia. Tym razem samochód w godzinach od 12:30 do 14:30 będzie stacjonował w dzielnicy Stare Gliwice, przy ulicy Szafirowej na parkingu. Warto dodać, że podobne punkty odbioru elektrośmieci istnieją w wielu innych miejscowościach w Polsce. Tak jest np. w Środzie Wielkopolskiej, gdzie również można oddawać elektrośmieci w specjalnie wyznaczonych do tego punktach – więcej w artykule o elektrośmieciach na srodainfo.pl.

Dodaj komentarz