Zderzenie samochodu osobowego z busem na autostradzie A4 nieopodal Gliwic

Do dość nieprzyjemnego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek, dnia 25 lipca. Mowa o zderzeniu dwóch pojazdów na autostradzie A4 pod Gliwicami. Dokładniej do zdarzenia doszło po godzinie 18:00 na autostradzie A4 w Rudzienicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z busem. W busie znajdowały się akurat dzieci w ilości kilkunastu osób.

Samochód osobowy zderzył się z busem, w którym znajdowały się dzieci

Niestety, ale zderzenie samochodu osobowego z busem na autostradzie A4 pod Gliwicami nie obyło się bez osób rannych. W wyniku tego na miejscu od razu pojawili się strażacy, policjanci i zespół ratownictwa medycznego. Na początku myślano, że obrażenia niektórych pasażerów busa są poważne. Stąd też na miejscu pojawił się także helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na szczęście okazało się, że nikt nie odniósł na tyle poważnych obrażeń, aby musieć zostać przetransportowanym do szpitala właśnie przez śmigłowiec LPR. Ze wstępnych wiadomości wiemy, że w samochodzie osobowym znajdował się jedynie kierowca, który koniec końców nie odniósł żadnych obrażeń. Z kolei w busie oprócz kierowcy znajdowało się także kilkanaście dzieci. W ich przypadku pomocy medyków wymagały cztery osoby.

Warto dodać, że w ostatnim czasie doszło do większej liczby wypadków drogowych na autostradzie A4. Ostatnio portal etrzebinia.pl informował o wypadku drogowym właśnie na autostradzie A4 na wysokości tej miejscowości.

Utrudnienia drogowe na autostradzie A4 w miejscowości Rudziniec pod Gliwicami

Mimo to, że śmigłowiec LPR nikogo nie przetransportował do szpitala, to kierowcy jednak odczuli skutki tego zdarzenia drogowego na autostradzie A4 w miejscowości Rudziniec. Na pewien czas przejazd tym odcinkiem autostrady został zablokowany. W momencie, gdy helikopter opuścił miejsce zdarzenia, to przejazd autostradą został odblokowany, a czynności były prowadzone jedynie na jednym, wciąż zamkniętym pasie ruchu drogowego. Takie prace spowodowały jednak utworzenie się korka drogowego, który powinien rozluźnić się dopiero po zakończeniu wszystkich czynności przez służby.

Dodaj komentarz