W Sośnicy pojawią się całkowicie nowe boiska sportowe

Gliwice oraz okolice Gliwic mają wszystkim osobom lubiącym aktywność sportową coraz więcej do zaoferowania. Okazuje się, że jednym z miejsc, w którym również będzie można aktywnie spędzić czas wolny będzie Sośnica. Wszystko za sprawą tego, że już niedługo pojawią się tam boiska, które umożliwią aktywne spędzanie czasu. Nowe boiska będą dostosowane do gry w piłkę nożną oraz do gry w plażową piłkę ręczną.

Nowa inwestycja sportowa w Sośnicy

Realizacja nowoczesnych boisk w Sośnicy odbywać będzie się poprzez system zaprojektuj i wybuduj. Warto dodać, że boiska powstaną przy ulicy Jesiennej, a więc niedaleko stawu Szachta. Jak już wiemy powstaną tam zarówno boiska do gry w piłkę nożną, jak i w plażową piłkę ręczną. To na pewno jeszcze mocniej uatrakcyjni cały teren wokół stawu Szachta, gdzie jak przypominamy nie tak dawno powstała także nowa ścieżka rowerowa.

O powstaniu nowego boiska i nowej infrastruktury w Sośnicy

Nowoczesne boisko, które powstanie w Sośnicy będzie dość sporych rozmiarów. Mowa tutaj o powierzchni 39 na 30 metrów. Z kolei jeśli chodzi o samo pole do gry, to będzie ono liczyło 35 na 26 metrów. Warto dodać, że nowe boiska mają powstać jeszcze w tym roku. Od razu po zakończeniu ich budowy ma nastąpić także ogrodzenie tego miejsca, przez co powstanie sportowy kompleks w tym regionie. Oprócz tego inwestycja zakłada posianie także ponad 100 drzew, czy też zamontowanie kilku ławek. Oprócz tego wykonane zostaną także alejki, chodniki, czy też nowe miejsca parkingowe. Warto dodać, że jedno z miejsc parkingowych będzie przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Oczywiście osoby korzystające z boiska będą mieć do dyspozycji także nowoczesny antywłamaniowy kontener, w którym będzie można składować sprzęt sportowy oraz wszelkiego rodzaju akcesoria dodatkowe.

Dodaj komentarz