Niebezpieczny wyciek chemikaliów na ulicy Portowej

W środę, dnia 6 lipca na ulicy Portowej w Gliwicach musieli pojawić się strażacy. Wszystko za sprawą wycieku niebezpiecznych substancji chemicznych. Substancje pojawiły się tam za sprawą wycieku z pojemników, które były przewożone przez ciężarówkę. Wśród niebezpiecznych chemikaliów była przede wszystkim niebezpieczna mieszanina kwasu fluorowodorowego i azotowego.

Strażackie plutony chemiczne pojawiły się na miejscu zdarzenia

Na miejscu wycieku niebezpiecznych substancji od razu wezwano straż pożarną. Na miejsce zadysponowano wyspecjalizowane strażackie plutony chemiczne. Ich zadaniem było zabezpieczenie miejsca oraz usunięcie zagrożenia. Niebezpieczne substancje w postaci mieszaniny kwasu fluorowodorowego i azotowego wydostały się na zewnątrz z pojemników przewożonych przez ciężarówkę. Na szczęście cała sytuacja została szybko opanowana i nikomu nic poważnego się nie stało.

Strażacy szybko opanowali zagrożenie związane z niebezpiecznymi kwasami

Zdarzenie bardzo szybko zostało opanowane przez dwa strażackie plutony chemiczne. Oczywiście strażacy od razu wyznaczyli na miejscu zdarzenia specjalną strefę bezpieczeństwa. W ten sposób nikt postronny nie mógł w tym miejscu się pojawić, ani podejść zbyt blisko niebezpiecznych kwasów. Na ten moment sytuacja została już w pełni opanowana, a okoliczni mieszkańcy na gliwickiej ulicy Portowej nie musieli zostać ewakuowani. Więcej informacji w tej sprawie powinno ukazać się na naszej stronie w momencie, gdy śledczy przedstawią nowe fakty.

Dodaj komentarz