Zatrzymano kobietę i mężczyznę, którzy łącznie wyłudzili pieniądze w kwocie ponad 80 milionów złotych

W ostatnim czasie policjanci w Wojewódzkiej Komendy Policji w Gliwicach wraz z funkcjonariuszami CBA z Katowic zatrzymali dwie osoby, które podejrzewa się o wyłudzenie ponad 80 milionów złotych. Mowa tutaj o 39-letniej kobiecie i 48-letnim mężczyźnie, którzy mieli wyłudzać dotacje samorządowe na niepubliczne szkoły dla dorosłych. W rzeczywistości otrzymane dotacje im się po prostu nie należały i nie powinny zostać przyznane.

Sprytna para z Gliwic

Niewątpliwie osoby zamieszane w ten proceder wykazały się niemałym sprytem. Fałszowanie dokumentów w celu wyłudzenia wsparcia finansowego miało trwać już od 2014 roku. To właśnie wtedy po raz pierwszy przedstawiono fałszywe dokumenty, aby uzyskać dotacje. Po raz ostatni dotację mieli oni otrzymać w grudniu 2021 roku. Warto dodać, że para działała nie tylko w Gliwicach. Ich działania obejmowały tereny całego województwa śląskiego oraz województwa opolskiego. Oczywiście w taki sposób w błąd wprowadzano przede wszystkim pracowników urzędowych, którzy koniec końców przyznawali dotacje i wsparcie finansowe na podstawie fałszywych dokumentów.

Funkcjonariusze zabezpieczyli majątek podejrzanych

Oczywiście wyłudzanie wsparcia finansowego przez tak długi okres poskutkowało tym, że para miała sporo majątku. Z tego powodu śledczy zabezpieczyli już m.in. 11 obrazów, dwa luksusowe samochody, nieruchomości o wartości około 17,5 miliona złotych, udziały w spółkach, a także aż 740 tysięcy złotych w gotówce. Na ten moment sprawa wciąż jest w toku. Przez to, że jest rozwojowa, to nie wyklucza się, że niebawem dojdzie do kolejnych zatrzymań.

Więcej szczegółów w tej sprawie znajdziemy na stronie informacyjnej www.uwaga.pl.

Dodaj komentarz