Gliwice otrzymają środki z drugiej edycji rządowego Programu Strategicznych Inwestycji

Środki finansowe w wysokości 42,75 milionów złotych otrzyma miasto Gliwice w ramach rządowego Programy Strategicznych Inwestycji. Warto dodać, że pieniądze te mają zostać docelowo przeznaczone na rozbudowę infrastruktury pieszo-rowerowej. Oprócz Gliwic środki przyznano również okolicznym miejscowościom, które znajdują się w tutejszym powiecie.

Modernizacja starych i budowa nowych tras pieszo-rowerowych w Gliwicach

Dzięki pozyskanym środkom finansowym z rządowego Programy Strategicznych Inwestycji już niedługo mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z nowoczesnych ścieżek pieszo-rowerowych. Na początku nie do końca było wiadomo o jakie dokładnie trasy chodzi i na co dokładnie zostaną przeznaczone uzyskane środki pieniężne. Teraz jednak już wiemy na co zostaną one przeznaczone, ponieważ wpisem w Social Media wyjaśnił to Miejski Urząd.

Jakie trasy pieszo-rowerowe zostaną zmodernizowane, a gdzie powstaną nowe?

Wśród projektów, które zostaną zrealizowane znajduje się kilka mniej oczywistych inwestycji. Jakie miejsca dokładnie wymienił Urząd Miejski na swoim profilu w Social Media? Z postu na znanym portalu społecznościowym wynika, że pieniądze uzyskane z rządowego Programu Strategicznych Inwestycji mają zostać wykorzystane na budowę nowej drogi rowerowej do Czechowic, która ma przebiegać wzdłuż ulicy Toszeckiej, budowę nowej drogi rowerowej wzdłuż ulicy Bytomskich Strzelców, a także kontynuację budowy drogi rowerowej, która będzie przebiegać w śladzie kolei wąskotorowej. Oprócz tego pieniądze mają zostać przeznaczone na modernizację ciągu pieszo-rowerowego, który przebiega wzdłuż ulicy Mickiewicza.

Dodaj komentarz