Wieża widokowa na kościele pw. Wszystkich Świętych w Gliwicach już otwarta

Wszyscy entuzjaści wyjątkowych widoków mogą już korzystać z wieży widokowej w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Gliwicach. Oznacza to, że zarówno lokalni mieszkańcy, jak i turyści mogą podziwiać panoramę miasta, ale nie tylko. Okazuje się, że wejście na wspomnianą wieżę widokową odbywa się razem z przewodnikiem, który oprócz pokazywania okolicznych widoków, omawia również historię świątyni, a także całego miasta.

Wyjątkowe widoki z wieży widokowej kościoła pw. Wszystkich Świętych

Jeśli chodzi o Gliwice i tutejszy region, to właśnie wieża widokowa znajdująca się na gliwickim kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych jest najwyższym punktem, z którego można oglądać panoramę. Jej wysokość to mniej więcej 60 metrów. Turyści w zasadzie nie mają w regionie żadnej alternatywy, aby podziwiać miasto z tak wysokiej odległości. Nic więc dziwnego, że podziwianie okolicy z tego miejsca z lotu ptaka jest tak bardzo popularne.

Gdy tylko dopiszą warunki atmosferyczne, to bez problemu można stąd dojrzeć m.in. górę Świętej Anny, ale i również Beskid Mały, Żywiecki i Śląski. Warto dodać, że wieża widokowa znajduje się na kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych. I bez wątpienia kościół ten jest jednym z najcenniejszych obiektów zabytkowych na terenie miasta. Z kolei wewnątrz kościoła również można spotkać wiele różnych zabytkowych elementów. Jednym z najważniejszych zabytków jest chociażby krzyż, który usadowiony jest na szczycie wieży. Znajduje się on tam od 1950 roku i został ustawiony podczas obchodów rocznicy 700-lecia założenia miasta Gliwice.

Turyści mogą korzystać z wieży widokowej do końca września

Wieża widokowa w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych otwarta jest już od 1 maja. Docelowo ma ona być czynna dla turystów aż do końca września, a więc 30 września. Warto jednak dodać, że w każdy weekend, a więc w sobotę i niedzielę z wieży można korzystać w godzinach 16:00 i 17:00. Wystarczy, że osoby zainteresowane pojawią się na wieży o wybranej porze, a następnie kupią bilety w momencie wejścia na wieżę. Bilety kupuje się u przewodników, a obecne ceny za jeden bilet to 10 złotych za osobę. Dodajmy, że na wieżę widokową możliwe są nie tylko wejścia indywidualne, ale również i wejścia grupowe. W takim przypadku należy jednak złożyć wcześniejszą rezerwację, aby uniknąć nieścisłości.

Dodaj komentarz