W Gliwicach powstał pierwszy w mieście fast food z ukraińskimi potrawami

Pierwszy w Gliwicach i podobno pierwszy na terenie całego Śląska fast food z ukraińskimi potrawami otworzył się przy ulicy Jana Pawła II. Niegdyś funkcjonował w tym obiekcie kiosk, jednak od dłuższego czasu jest on nieczynny. Teraz wszyscy chętni mogą skosztować tutaj ukraińskiego fast food’u i co ciekawe, w całkiem niewysokich cenach.

Ukraiński fast food u Dmytro

Punkt z fast food’em w Gliwicach został otworzony przez Dmytra, który jest z zawodu nauczycielem fizyki. Jednak nie pracuje on na co dzień w swoim zawodzie. W Polsce przebywa już od kilku lat, wraz z żoną oraz trójką dzieci. W momencie wybuchu pełnoskalowej wojny na Ukrainie, do Polski postanowił ściągnąć również swoją mamę oraz teściową. I całkiem niedawno postanowili oni otworzyć ukraiński fast food na terenie miasta Gliwice.

Co serwuje ukraiński fast food u Dmytro w Gliwicach?

Otwarcie działalności gastronomicznej związanej z Ukrainą okazało się dla nich naprawdę dobrym pomysłem. Przynajmniej teraz na początku, kiedy to wciąż nie mogą opędzić się od pracy. Cały czas Dmytro wraz z żoną, mamą i teściową oraz najstarszą córką lepią ciasto i przyrządzają farsz do regionalnych potraw ze swojego kraju. W menu ukraińskiego fast food’u u Dmytro znajdziemy m.in. Pyriżok z kapustą, Pyriżok z ziemniakami, Pyriżok z ziemniakami i wątróbką drobiową, Bilasz z wieprzowiną i wołowiną oraz Parówkę w cieście.

Potrawy mogą przypominać klasyczne pączki, jednak ich wypełnienie jest znacznie inne niż to, do którego przyzwyczajeni są Polacy. Zresztą na pewno warto osobiście udać się do nowo otwartego w Gliwicach punktu fast food u Dmytro i po prostu spróbować. Mimo wszystko osoby chcące spróbować domowego zdrowego i podobnego fast food’a mogą go przyrządzić samemu – więcej na https://www.glodni.pl. Warto dodać, że punkt fast food otwarty jest od wtorku do soboty w godzinach 11:00 – 19:00.

Dodaj komentarz