Koszykarze GTK Gliwice pokonali zespół Kinga Szczecin

Bardzo ważne zwycięstwo w kontekście utrzymania się w lidze Energa Basket Ligi odnieśli koszykarze GTK Gliwice. Zespół z Gliwic pokonał w bardzo emocjonującym spotkaniu drużynę Kinga Szczecin. Dzięki zwycięstwu w tym meczu drużyna koszykarska z Gliwic zapewniła sobie pozostanie w polskiej elicie również i na przyszły sezon.

Ważne zwycięstwo GTK Gliwice z Kinga Szczecin

Od samego początku koszykarze GTK Gliwice wiedzieli co chcą osiągnąć w tym spotkaniu. Chęć wygranej w tym spotkaniu było widać od samego początku. Stawka była przecież bardzo duża, bowiem gliwiccy koszykarze musieli wygrać to spotkanie, aby zapewnić sobie pozostanie w rozgrywkach Energa Basket Liga na przyszły sezon.

Na początku to właśnie gospodarze zaczęli grać znacznie pewniej w obronie i w ataku, dzięki czemu udało im się uzyskać pięciopunktową przewagę po pierwszej kwarcie. Po drugiej kwarcie wynik na tablicy wyników prezentował się znowu korzystnie dla gospodarzy, którzy prowadzili 44:37. Duża zasługa w tym Williamsa, Hindsa, Puta i Krajiny, którzy dosyć dobrze prezentowali się podczas pierwszej części gry.

Dobra gra GTK Gliwice również po przerwie

Mobilizacja w zespole GTK Gliwice była na tyle duża, że również i po przerwie zespół prezentował się bardzo dobrze. W pewnym momencie drużyna Kinga Szczecin zaczęła odrabiać straty, jednak potem to ponownie GTK Gliwice uzyskało większą przewagę.

W końcówce serca gliwickich kibiców zabiły znacznie mocniej. Wszystko za sprawą wyrównania stanu meczu przez gości. Jednak ostatecznie to Hinds zapewnił zwycięstwo gospodarzom. Dzięki temu drużyna koszykarska GTK Gliwice zapewniła sobie możliwość gry w następnym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej, a więc Energa Basket Lidze.