Spore zainteresowanie 99. Gliwicką Parkową Prowokacją Biegową

Po raz kolejny mieszkańcy Gliwic oraz całego regionu mogli wziąć udział w zawodach biegowych. W tym roku odbyła się edycja nr 99. Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej. Zawody biegowe i Nordic Walking odbyły się w sobotę, dnia 26 marca. Osoby, które wzięły udział w rywalizacji mogli cieszyć się znakomitą pogodą, gdyż nad Gliwicami panowało czyste niebo i dopisywało słońce.

Rywalizacja na Polanie Edukacyjnej

Przypomnijmy, że Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa to cykl zawodów, który składa się z dwunastu części w roku. Każda z części odbywa się w sobotę raz w miesiącu. W marcu 2022 zawody odbyły się 26 marca. Rywalizacja odbyła się na Polanie Edukacyjnej, która mieści się z tyłu stadionu należącego do piłkarskiej drużyny Piasta Gliwice. Spore zainteresowanie zawodami wśród uczestników można było zauważyć zarówno podczas konkurencji biegowych, jak i w ramach rywalizacji Nordic Walking.

Warto dodać, że zawodnicy biorący udział w sobotniej rywalizacji mieli do pokonania minimum 4219,5 metra, a więc jedno okrążenie. Łącznie zawodnicy mogli pokonać aż pięć takich okrążeń, jednak już po pokonaniu jednego okrążenia zawodnicy byli klasyfikowani.

Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa ma zachęcić do aktywności fizycznej

Organizator całej imprezy, a więc Amatorski Klub Miłośników Biegania „Pędziwiatr” Gliwice za cel postanowił sobie zachęcenie jak największej liczby osób do aktywności fizycznej. I nie ma co ukrywać, że odzew wśród mieszkańców Gliwic i osób z regionu jest dosyć spory. Popularyzacja zdrowego trybu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu jest więc jak najbardziej efektywna. Warto dodać, że oficjalne hasło wydarzenia brzmi „Daj się sprowokować do walki z lenistwem”. Mamy nadzieję, że wraz z każdym kolejnym cyklem liczba uczestników będzie się zwiększać.

Dodaj komentarz