Ogródki gastronomiczne w nowej odsłonie wkrótce pojawią się w Gliwicach

Jak co roku już do 1 kwietnia w mieście będą mogły pojawić się ogródki gastronomiczne. Jednak w tym roku będą one wyglądały nieco inaczej niż zawsze. Dlaczego? Ponieważ prezydent Gliwic Adam Neumann wydał specjalne rozporządzenie, na mocy którego wszystkie ogródki będą musiały zostać ujednolicone. Oprócz tego nie będzie można rozstawiać foliowych konstrukcji w takich miejscach.

Wojewódzki Śląski Konserwator Zabytków wydał zalecenia

Zmiany w temacie ogródków gastronomicznych wynikają przede wszystkim z zaleceń, które wydał Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków. Z zaleceń wynika, że każdy właściciel restauracji chcący prowadzić ogródek gastronomiczny w obrębie starówki musi spełniać i dostosować się do ściśle określonych wytycznych. I właśnie teraz prezydent miasta Gliwice Adam Neumann wydał rozporządzenie, na mocy którego restauratorzy będą musieli tych zaleceń przestrzegać.

Samorząd miasta Gliwice w ostatnim czasie podejmuje wiele wiążących dla miasta decyzji. Przypomnijmy, że nie tak dawno została opublikowana lista ulic, które doczekają się remontu w 2022 roku w Gliwicach.

Jak będą wyglądały ogródki gastronomiczne w nadchodzącym sezonie?

W tym roku wszystkie ogródki gastronomiczne będą prezentować się na pewno znacznie schludniej. Wszystko za sprawą tego, że będą one musiały być jednolite. Z zaleceń opracowanych przez Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wynika, że wszystkie zewnętrzne kawiarenki muszą mieć pastelową, lekką formę. Dopuszczone do użytku będą markizy i parasole o jasnych odcieniach, a także konstrukcje ogrodzeń o lekkiej i ażurowej konstrukcji. Wszelkie podesty w takich miejscach muszą być z drewna o ciemnym kolorze. Oprócz tego restauratorzy nie będą mogli korzystać z pawilonów, foliowych materiałów i całorocznych namiotów – tak wynika z zaleceń, które będą obowiązywały już od tego sezonu, a dokładniej to od 1 kwietnia 2022 roku.

Dodaj komentarz