Piast Gliwice z kolejnym zwycięstwem w PKO Ekstraklasie

Drużyna Piasta Gliwice notuje ostatnio świetny okres. W niedzielę, dnia 20 marca, drużyna z Gliwic sięgnęła po kolejne trzy punkty. Tym razem gliwiccy zawodnicy wyszli zwycięsko ze spotkania z Cracovią. Mecz w ramach 26. kolejki PKO Ekstraklasy odbył się na stadionie w Krakowie.

Zwycięstwo Piasta w Krakowie

Mecz w Krakowie miał spore znaczenie dla obu drużyn. Drużyna Piasta Gliwice dzięki wygraniu tego spotkania mogłaby myśleć na poważnie o walce o europejskie puchary w następnym sezonie. Z kolei Cracovia myślała o tym samym, jednak forma krakowskiego zespołu była wcześniej znacznie słabsza niż drużyny z Gliwic.

Bezbarwna pierwsza połowa, jednak z golem dla Piasta

Pierwsza połowa spotkania w Krakowie praktycznie nie przyniosła żadnych ciekawych sytuacji. Dość powiedzieć, że żaden z zespołów nie popisał się akcją, która w jakikolwiek sposób zagroziła by bramkarzowi rywali. Jednak historia spotkania zaczęła pisać się pod koniec pierwszej połowy, kiedy to Damian Kądzior kapitalnie uderzył pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Karola Niemczyckiego. Warto dodać, że Damian Kądzior znalazł się w bardzo dobrej sytuacji po znakomitej akcji całego zespołu.

Zmiany w Cracovii i lepsza gra gospodarzy w drugiej części gry

Druga połowa rozpoczęła się od zmian w ekipie gospodarzy. Na boisku pojawił się m.in. Rivaldinho, który kolejkę wcześniej zapewnił Cracovii remis 1:1 w spotkaniu z Pogonią i to w ostatniej akcji meczu. W drugiej połowie Krakowianie zaczęli grać bardziej zdecydowaną piłkę, jednak obrona Piasta tego dnia spisywała się bez zarzutu. Z tego powodu gracze Cracovii nie sforsowali obrony Piasta i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 0:1 dla gości z Gliwic.

Dzięki temu zwycięstwu drużyna Piasta Gliwice jak najbardziej może myśleć o walce o 4. miejsce w ligowej tabeli, co być może będzie oznaczało w przyszłym sezonie grę w europejskich pucharach. Przypomnijmy, że to, czy 4. miejsce będzie premiowane grą w europejskich pucharach zależy również od rozstrzygnięć w Pucharze Polski.