Gliwicki obiekt sportowy pierwszym tego typu ośrodkiem w Europie

Na terenie Gliwic ostatnio oficjalnie otwarto Marco Football Center, a więc nowoczesny kompleks sportowych obiektów, które w przeznaczeniu służą uprawianiu piłki nożnej. Konstrukcja składająca się na ten kompleks jest nietypowa, ponieważ zadaszona pneumatycznie hala jest bezpośrednio połączona z budynkiem zaplecza. Jest to pierwsza taka konstrukcja na terenie Europy.

Nowy obiekt sportowy w Gliwicach

Nowoczesny kompleks obiektów sportowych w Gliwicach powstała na rzecz inicjatywy firmy Marco, która jest inwestorem całego ośrodka. Udział przy tworzeniu obiektu miał również Jarosław Kaszowski, a więc wieloletni piłkarz gliwickiego Piasta, który miał okazję zakładać koszulkę klubową w latach 1997-2011. Obecnie były piłkarz Piasta jest prowadzącym Piłkarskiej Akademii TEAM. I właśnie w obiekcie Marco Football Center będzie trenować ta akademia.

Warto dodać, że nowoczesny kompleks obiektów sportowych kosztował łącznie ponad 8 milionów złotych. W ramach całego kompleksu najważniejszym obiektem jest boisko piłkarskie ze sztuczną murawą, które może być użytkowane przez cały rok. Posiada ono wymiary 84 x 53 metry. Oprócz tego boisko główne można podzielić również na trzy boiska odrębne, które następnie mają wymiary 53 x 26,5 metrów. Oznacza to, że w ten sposób można zyskać aż trzy boiska szkoleniowe. Dodajmy, że nowoczesny kompleks obiektów sportowych dla piłkarzy mieści się przy ulicy Ceglarskiej w Gliwicach.

Dodaj komentarz