Pieszy śmiertelnie potrącony w Pyskowicach

Do kolejnego tragicznego zdarzenia z udziałem pieszego doszło w ostatnim czasie w regionie Gliwic. Tym razem do śmiertelnego wypadku doszło we wtorek, dnia 18 stycznia, na ulicy Wojska Polskiego w Pyskowicach. Kobieta kierująca samochodem osobowym potrąciła 67-letniego mężczyznę, który przechodził z prawej na lewą stronę jezdni.

Śmiertelne potrącenie w Pyskowicach

Na miejscu potrącenia od razu pojawiły się służby bezpieczeństwa. Kierowcą samochodu osobowego, który potrącił starszego mężczyznę była 24-letnia kobieta. W wyniku potrącenia mężczyzna odniósł poważne obrażenia głowy. Od razu został on przetransportowany do szpitala. Niestety, ale tam medycy nie byli w stanie udzielić mu na tyle skutecznej pomocy, aby przeżył.

Ulica Wojska Polskiego w Pyskowicach przez pewien czas borykała się z utrudnieniami w ruchu drogowym. Wszystko za sprawą prowadzonych tam czynności przez śledczych oraz prokuratora. Policjanci na miejscu przebadali również kierującą 24-latkę na obecność alkoholu w organizmie. Młoda kobieta była trzeźwa.

Apel funkcjonariuszy do kierowców

Policja apeluje do wszystkich kierowców, aby w okresie jesienno-zimowym szczególnie uważać na różne zagrożenia na drodze. Szczególną ostrożność należy zachować również na oświetlonych oraz nieoświetlonych przejściach na pieszych. Często, gdy panuje świt i zmrok, pieszego zauważamy w ostatnim momencie. Wtedy kierowca może nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby wyhamować maszynę. Zachowajmy więc szczególną ostrożność podczas kierowania pojazdami, zarówno jeśli chodzi o doświadczonych, jak i niedoświadczonych kierowców.

Dodaj komentarz