Tiago Alves opuszcza zespół Piasta Gliwice

Na egzotyczny transfer zdecydował się Tiago Alves. Zawodnik postanowił odejść z gliwickiego zespołu i zasilić szeregi drużyny z Japonii, a mianowicie Montedio Yamagata.

Portugalczyk zmienia barwy Piasta Gliwice na Montedio Yamagata

Na zasadzie definitywnego transfery Tiago Alves opuścił gliwicki zespół. W ostatnich dniach Portugalczyk przeszedł testy medyczne w japońskim zespole i to właśnie tam będzie kontynuował swoją karierę. Oficjalną informację o transferze 25-letniego gracza podała oficjalna strona klubu Piasta Gliwice. Wraz z informacją zawarto także notkę z podziękowaniami dla Tiago Alvesa oraz z życzeniami na rozwój w dalszym etapie kariery.

Tiago Alves przeszedł do drugoligowego zespołu w Japonii

Nowy zespół portugalskiego gracza znajduje się obecnie na drugim poziomie ligi japońskiej. W poprzednim sezonie zespół Montedio Yamagata zajął siódme miejsce w ligowej tabeli. Liga japońska swoje rozgrywki toczy w systemie wiosna-jesień.

Przypomnijmy, że Tiago Alves do tej pory znaczną część swojej kariery spędził w portugalskich zespołach. Do Polski trafił on w 2019 roku. Pojawił się on wtedy w zespole Olimpii Grudziądz, do której trafił z zespołu Belenenses U-23. Już kilka miesięcy później przeniósł się on do Piasta Gliwice. W barwach Piasta Gliwice Tiago Alves rozegrał 46 meczów. Łącznie udało mu się zdobyć dziewięć bramek oraz zaliczyć trzy asysty. Największym sukcesem Portugalczyka osiągniętym wraz z gliwickim zespołem niewątpliwie była 3 pozycja w ligowej tabeli na koniec sezonu 2019/2020.

Dodaj komentarz