Trwa wymiana wiat przystankowych ZTM

Gliwice, Tychy, Sosnowiec, Knurów i Dąbrowa Górnicza – to miasta, które jeszcze w styczniu będą mogły poszczycić się nowymi wiatami przystankowymi ZTM. Prace nad wymianą wiat w poszczególnych gminach Metropolii rozpoczęto już na początku roku, a do końca roku 2022 liczba nowych zamontowanych wiat ma wynosić 150.

Nowoczesne wiaty przystankowe ZTM

Osoby podróżujące komunikacją publiczna już niedługo będą mogły oczekiwać na autobus w nowoczesnych wiatach przystankowych ZTM. Oczywiście nowoczesne wiaty są zbliżone standardem do aktualnych standardów infrastruktury zbiorowego transportu. Nowe wiaty posiadają oszklenie ze szkła o wysokiej wytrzymałości i odporności na uszkodzenia. Co więcej, konstrukcja wiat pozwala skutecznie chronić podróżnych przed silnym wiatrem, a także opadami deszczu i śniegu. Nowe wiaty przystankowe o podobnych funkcjach montowane są również w Rybniku. O inwestycji tamtejszych władz można więcej przeczytać na stronie RybnikInfo.

We wiatach będzie znajdować się także multimedialne gabloty z rozkładem jazdy oraz reklamami. To automatycznie wymaga tego, aby wiaty miały dostęp do prądu elektrycznego. I tak też właśnie będzie, ponieważ nowe wiaty będą miały zamontowane instalacje elektryczne. Modernizacja wiat w poszczególnych gminach będzie przebiegać w nieco inny sposób. Z tego względu na niektórych ulicach pojawią się wiaty dwu-,trzy- lub czteromodułowe. Montaż nowoczesnych wiat nie zostanie zakończony w 2022 roku. Do tego czasu ma zostać zamontowanych 150 nowych wiat, jednak do końca 2023 roku ma ich być aż 370.

Dodaj komentarz