Firma z Niemiec postanowiła zainwestować w Gliwicach

Na Górnym Śląsku w Gliwicach w zeszłym roku budynek typu BTS (Build-to-Suit) został sprzedany przez międzynarodowego inwestora Crescendo Real Estate Advisors. Nabywcą okazała się niemiecka firma Palmira Capital Partners, która siedzibę ma we Frankfurcie nad Menem. Nowoczesny obiekt z magazynem cross-dock został pierwotnie stworzony dla potrzeb firmy DPD Polska, która od lat jest jedną z głównych firm kurierskich w naszym kraju.

Niemiecka firma zainwestowała w Gliwicach

Firma z Niemiec, a więc Palmira Capital Partners, która pozyskała nowoczesny budynek BTS (Build-to-Suit), postanowiła zainwestować w Gliwicach ogromne pieniądze. Niemiecka firma sama w sobie jest specjalistą oraz liderem w dziedzinie nieruchomości korporacyjnych oraz logistyki. Kierownictwo firmy od dłuższego czasu próbuje dywersyfikować swoje aktywa. Na ten moment firma posiada inwestycje już w sześciu najróżniejszych krajach.

Od samego początku firma skupia się na inwestycjach w logistyczne obiekty, które następnie są udostępniane firmom zewnętrznym. Firma najczęściej wspólnie z innymi podmiotami zarządza danymi obiektami. Czasami jednak niemiecka firma przejmuje wszystkie obowiązki i działa w imieniu innego podmiotu. Obecnie specjaliści pracujący w firmie zajmują się zarówno zarządzaniem aktywami, inwestycjami i funduszami, jak i zarządzaniem poszczególnymi nieruchomościami pozyskanymi samodzielnie lub wspólnie z innymi podmiotami.

Dodaj komentarz