Wypadek górników w kopalni Sośnica

Tuż po północy w środę, dnia 29 grudnia, doszło do wypadku górników na terenie kopalni KWK Sośnica. Do wypadku na głębokości 950 metrów doszło podczas transportu. W wyniku wypadku poszkodowanych zostało najprawdopodobniej sześciu górników. Na szczęście górnicy zgłaszali jedynie lekkie urazy.

Górnicy ucierpieli podczas nocnego wypadku

Do wypadku doszło tuż po godzinie 00:00. Ze wstępnych informacji wynika, że na głębokości 950 metrów doszło do wykolejenia się jednego z wagoników. W wyniku wypadku na bóle i urazy lekkie uskarżało się kilku górników. Wszyscy poszkodowani zostali od razu opatrzeni jeszcze na terenie kopalni. Po wstępnych badaniach postanowiono przewieźć ich na dalsze badania do szpitala.

Wszyscy wciąż pamiętają tragedię w kopalni Bielszowice

Na wiadomość o kolejnych wypadkach w kopalni, wszyscy od razu przypominają sobie o wypadku, do którego nie tak dawno doszło na terenie kopalni Bielszowice. Dnia 4 grudnia 2021 roku doszło tam do wstrząsu, wskutek którego dwóch górników zostało uwięzionych. W wyniku wstrząsu doszło tam do zawału. Z tego powodu dwóch górników ugrzęzło, a pięciu udało się wydostać na powierzchnię.

Niestety w tamtej akcji jeden z górników zginął. W ramach akcji ratunkowej jednego uwięzionego górnika udało się wyciągnąć żywego. Drugi górnik, który również został odnaleziony przez ratowników niestety zmarł.

Dodaj komentarz