Zmiany na Drodze Wojewódzkiej 408. Sośnicowice doczekają się obwodnicy

Biorąc pod uwagę wszystkie trasy, którymi można podróżować pomiędzy Kędzierzynem-Koźlem a Gliwicami, to właśnie Droga Wojewódzka 408 jest najpopularniejsza. W najbliższym czasie ulegnie ona modernizacji, ponieważ odcinek od granicy z województwem śląskim ulegnie przebudowie. Wszystko za sprawą powstającej obwodnicy Sośnicowic.

Powstanie obwodnica Sośnicowic

Jednym z etapów inwestycji, która dotyczy modernizacji Drogi Wojewódzkiej 408 jest budowa obwodnicy Sośnicowic. Jest to tak naprawdę pierwszy etap całego projektu. Przebudowa w pierwszej kolejności będzie więc dotyczyć odcinka od miejscowości Gliwice, aż do samej granicy województwa śląskiego. Obwodnica będzie stanowić jeden z etapów Drogi Wojewódzkiej 408.

Obecnie władze muszą znaleźć wykonawcę, który zajmie się realizacją projektu. Oficjalny przetarg najprawdopodobniej zostanie ogłoszony już na początku przyszłego roku. Z wielu źródeł możemy się dowiedzieć, że będzie to pierwszy kwartał 2022 roku. W sprawie wypowiedział się już także dyrektor Zarządu Wojewódzkich Dróg w Katowicach, a więc Zbigniew Tabor. Zaznacza on, że dokumentacja związana z projektem jest już gotowa.

Przypomnijmy, że w budżecie zabezpieczono już 135 milionów złotych, które mają być przeznaczone właśnie na realizację inwestycji związanej z modernizacją Drogi Wojewódzkiej 408. Pieniądze pochodzą m.in. z Funduszu Rządowego Rozwoju Dróg.

Dodaj komentarz