Napastnik z Estonii zasilił szeregi Piasta Gliwice

Piast Gliwice pozyskał nowego napastnika w przerwie zimowej. Do klubu z Gliwic dołączył Rauno Sappinen, który poprzednie dwa sezony spędził w estońskim zespole Flory Tallinn. Wcześniej zawodnik występował już poza granicami Estonii. Miał okazję zagrać w Belgii, Holandii i Słowenii, jednak tam nie zachwycił. Wszyscy mają nadzieję, że teraz uda się Sappinenowi znacznie lepiej odnaleźć się w nowym środowisku. Szczególnie, że w ostatnich latach poczynił on ogromne postępy na wielu płaszczyznach swojej gry.

Bramkostrzelny napastnik z Estonii

Zawodnik pochodzący z Estonii w ciągu ostatnich dwóch sezonów zdobył aż 49 bramek. Zrobił to w trakcie 58 spotkań. Obecnie Rauno Sappinen to 25-letni napastnik, który zachwycał w poprzednim sezonie także w meczach w rozgrywkach europejskich. Wystąpił on z kolegami z Flory Tallinn zarówno w eliminacjach do Ligi Mistrzów, Ligi Europy, jak i Ligi Konferencji UEFA. W tych ostatnich rozgrywkach zespół z Estonii wystąpił także w fazie grupowej. Sappinen w Europie zdołał zdobyć aż 11 bramek, co na pewno jest wynikiem godnym uwagi.

Piast Gliwice potrzebował bramkostrzelnego napastnika

Kibice oraz eksperci piłkarscy w przerwie zimowej zaznaczali, że w pierwszej rundzie sezonu gliwickiemu zespołowi brakowało przede wszystkim bramkostrzelnego napastnika. Przyjście Estończyka do zespołu powinno dać znacznie więcej możliwości taktycznych trenerowi. Co więcej, Sappinen w ostatnich sezonach znacząco się rozwinął, jest bardziej wszechstronnym zawodnikiem i potrafi zarówno zagrać na szybki kontakt, opanować długą piłkę, jak i zdobyć bramkę głową lub po prostu samodzielnie wypracować sytuację „z niczego”.

Dodaj komentarz