W Gliwicach mogą powstać wieżowce mierzące nawet 100 metrów

Miasto powoli zabiera się za zagospodarowanie terenu znajdującego się przy ulicy Piwnej i Jagiellońskiej. Teren, który potocznie określa się jako „po Focusie” ma zostać zagospodarowany m.in. przez wieżowce. Ma ich powstać aż 9, a prawie połowa z nich ma mierzyć nawet 100 metrów.

Plany na zagospodarowanie terenów „po Focusie”

Teren określany jako „po Focusie” znajduje się przy ulicach Piwnej oraz Jagiellońskiej. Są to tereny, które niegdyś należały do dawnej Huty 1 Maja. Kiedyś na tych terenach miała powstać Galeria Handlowa Focus, jednak ostatecznie projekt ten nie został zrealizowany. Obecnie w końcu udało się znaleźć najlepsze rozwiązanie, które pozwala w stu procentach wykorzystać te tereny.

Władze miasta na razie zastanawiają się nad tym, czy aby na pewno dopuszczenie do powstania tak wysokich wieżowców to dobry pomysł. Rządzący mają jednak na uwadze, aby nie stworzyć czegoś podobnego na wzór warszawskiego „Mordoru”.

Co dokładnie powstanie na terenie należącym niegdyś do Huty 1 Maja?

W przygotowanym planie zagospodarowania terenu zawarte są informację, jakoby w tym miejscu miały powstać nowe wieżowce. Łącznie ma być ich 9, a 4 z nich mają mierzyć nawet do 100 metrów.

Większość z powierzchni należących do wieżowców ma być przeznaczona dla handlu. Obiekty handlowe mają liczyć około 2000 m2 całej powierzchni. Ponadto powstać ma także nowoczesna zabudowa usługowo-mieszkaniowa. W planie nie zabrakło również drogi dojazdowej, a także terenu zieleni. W planie zawarte są również informacje na temat tego, co nie może powstać na tych terenach. Mowa tutaj m.in. o zakazach dla magazynowania odpadów, czy też wszelkich innych inwestycji, które negatywnie mogłyby wpływać na środowisko.

Dodaj komentarz