W Gliwicach odbędą się Mistrzostwa Świata w Teqball

Już w środę, dnia 8 grudnia, w Gliwicach rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Teqball. Jest to dosyć świeża dyscyplina sportowa, która swój początek miała w 2014 roku. Właśnie wtedy dwóch fanów piłki nożnej wymyślili Teqball.

Teqball – dosyć nowa dyscyplina sportu

Teqball sam w sobie jest dyscypliną z niewielkim stażem. Za pomysłodawców tej dyscypliny uważa się dwóch Węgrów: Gabora Borsanyiego i Viktora Huszara. Zawodnicy w tej dyscyplinie walczą najczęściej jeden na jednego, w deblu lub mikstcie. Rozgrywka polega na odbijaniu piłki na drugą stronę z wykorzystaniem specjalnie zaprojektowanego w tym celu stołu. Piłkę można odbijać za pomocą nóg, głowy i ciała.

Na ten moment do czołówki państw w tej dyscyplinie sportowej zalicza się Węgrów, Serbów oraz Rumunów. Do ścisłej czołówki należą również Polska, Brazylia, Stany Zjednoczone oraz Francja.

IV Mistrzostwa Świata w Teqball

W tym roku Gliwice są organizatorami już IV Mistrzostw Świata w Teqball. Jest to oczywiście największa impreza dla zawodników tej dyscypliny sportowej. Po raz pierwszy MŚ w Teqball zorganizowano w 2017, a wtedy gospodarzem turnieju był Budapeszt.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Teqball odbędą się w Polsce. Można sądzić, że nieprzypadkowo, ponieważ nasz kraj posiada zawodników i zawodniczki należących do ścisłej czołówki światowej. Kibice mogą pojawić się na turnieju. Wstęp na to wydarzenie sportowe jest bezpłatny.

W turnieju weźmie udział około 150 zawodniczek i zawodników, którzy przybędą do Polski z ponad 30 państw. Mistrzowskie zawody będą odbywać się zarówno w singlu i deblu kobiet, singlu i deblu mężczyzn oraz w deblu mikst.

Goście specjalni na MŚ w Teqball – Lukas Podolski, Carles Puyol i inni

Warto dodać, że w Polsce ponownie odbywają się różnego rodzaju imprezy sportowe. Ostatnio w Skarżysku odbył się turniej sportowy z okazji Mikołajek. Wracając do Teqball’a i Gliwic, to na Mistrzostwach Świata w Teqball w Gliwicach pojawi się sporo gości specjalnych. Wśród zaproszonych na imprezę są m.in. Lukas Podolski, Carles Puyol, Michał Żewłakow, a także Michał Listkiewicz. Wśród gości specjalnych będzie także Paweł Golański.

Dodaj komentarz