Potrącenie starszej pani na przejściu dla pieszych

Dnia 3 grudnia, w piątek, doszło do potrącenia starszej kobiety na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kobieta w wieku 92 lat przechodziła przez jezdnię na ulicy Poniatowskiego w Gliwicach. Do potrącenia doszło po około godziny 17:30, kiedy to na dworze panował już mrok, a do tego warunki pogodowe niestety nie rozpieszczały.

Starsza kobieta potrącona na pasach

Do potrącenia starszej Pani doszło po zmroku, mniej więcej o godzinie 17:30. Starsza kobieta zmierzała właśnie w kierunku Kościoła. W ten dzień panowała także dosyć ponura aura, przez co widoczność naprawdę była dosyć ograniczona. Nie usprawiedliwia to jednak zachowania kierowcy, który potrącił 92-latkę na pasach, w ogóle nie zatrzymując się na przejściu dla pieszych.

Starsza kobieta wyszła na całe szczęście z całego zdarzenia bez szwanku. Nie poniosła ona większych obrażeń ciała, a jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policja apeluje zarówno do kierowców, jak i do pieszych, a także wszystkich innych uczestników ruchu drogowego, aby w okresie jesienno-zimowym zachować szczególną ostrożność. W ten czas dni są coraz krótsze, a widoczność dodatkowo utrudniają trudne warunki atmosferyczne.

Dodaj komentarz