Na trasie Gliwice-Katowice powstanie jeszcze jedna para torów

Tory umożliwiające pokonanie trasy Gliwice-Katowice służą zarówno podróżom lokalnym, jak przemieszczaniem się pomiędzy większymi aglomeracjami. Natężenie ruchu na trasie pomiędzy Gliwicami a Katowicami jest jednak coraz większe, przez co pociągi powinny kursować częściej. Rozwiązaniem tego problemu ma być dodatkowa para torów. Dzięki temu zwiększona zostanie ilość kursujących pociągów na trasie Gliwice-Katowice.

Kursy pociągów nawet co kilkanaście minut

Dzięki wybudowaniu drugiej pary torów, pociągi na trasie Gliwice-Katowice będą mogły kursować znacznie częściej. Wszystko za sprawą tego, że na jednej parze torów będą mogły przemieszczać się pociągi zmierzające w dalsze podróże, z kolei na drugiej parze torów będą mogły kursować pociągi stricte na trasie Gliwice-Katowice. W ten sposób znacząco będzie można zwiększyć częstotliwość kursowania pociągów pomiędzy Gliwicami a Katowicami. To powinno znacząco rozrzedzić obecny ruch. Na ten moment liczba pasażerów kursująca pomiędzy obiema miejscowościami jest na tyle duża, że nowa para torów przydałaby się jak najszybciej.

Oczywiście nim pojawi się nowa para torów, pierw będą musiały zostać przygotowane projekty, a także należy wybrać wykonawcę. Mówi się, że do 2023 roku powinny zostać ukończone prace studialne.

Dodaj komentarz