Miasto Gliwice z dopiętym budżetem na przyszły rok

Wg statystyk Gliwice są jednym z najbogatszych miast Polski. W tym roku jednak każdy samorząd ma problemy z dopięciem budżetu na przyszły rok. Również i władze Gliwic musiały sporo się natrudzić, aby sensownie ustawić budżet.

Budżet na 2022 rok został dopięty

W Gliwicach, podobnie zresztą jak i w całej Polsce, dopięcie budżetu nie było dla rządzących łatwym zadaniem. Przede wszystkim samorządy otrzymują coraz mniej pieniędzy. Dochody na wszelakie sposoby są ograniczane, a do tego ceny wszelkich usług oraz towarów szybują w górę. Podobnie zresztą jak w innych miastach w Polsce, a z dużym problemem podwyżek boryka się również m.in. Częstochowa, gdzie miasto również szykuje się na podwyżki. Jako, że wartość pieniądza spada, to należy to również wziąć pod uwagę podczas planowania przyszłorocznego budżetu.

Miasto Gliwice ma być jednak bardzo dobrze przygotowane pod względem finansowym na przyszły rok. Wszystko za sprawą poprzednich lat, kiedy władze dosyć rozsądnie dysponowały pieniędzmi. Z tego względu rządzący mogą teraz na spokojnie spiąć przyszłoroczny budżet miasta. Niestety, ale podobnie jak i w pozostałych miastach w Polsce, również w Gliwicach będzie można zaobserwować wzrost usług miejskich.

Dodaj komentarz