Zamknięcie ulicy Zwycięstwa na pół roku

Od wtorku, dnia 16 listopada, ulica Zwycięstwa w Gliwicach zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. Z tego powodu miasto przygotowało zmiany w organizacji ruchu. Zarówno samochody osobowe, jak i autobusy będą mogły skorzystać z objazdów. Osoby, które regularnie przemieszczają się autobusami, powinni także dowiedzieć się nieco więcej na temat zmian planowanych w ramach obsługi przystankowych stanowisk.

Zmiany w trasach linii autobusowych

Z powodu zamknięcia ulicy Zwycięstwa nastąpi wiele przetasowań w dotychczasowych kursach autobusów. Mowa tutaj m.in. o zmianach tras linii autobusowych nr 6, A4, A4N, 32, 32N, 197, 126, 71, 624, 202, 710, 702, 699, 932, 650, 676, 677 i 692. Ponadto całkowicie zostanie zawieszona obsługa miejscowych przystanków. Będą to m.in. Gliwice Dworzec PKP 1, Gliwice Dworzec PKP 2 oraz Gliwice Plac Piastów 9.

Zmian w obrębie kursowania autobusów oraz obsługi przystanków autobusowych jest znacznie więcej. Stąd też warto zapoznać się z oficjalną stroną linii autobusowych w Gliwicach. Wszelkie zmiany są tam wprowadzane na bieżąco i pasażerowie mają bezpośredni dostęp do aktualności oraz nowinek.

Samochody osobowe również muszą kierować się objazdami

Miasto przygotowało również objazdy drogowe dla kierowców samochodów osobowych. Wszystko w wyniku robót drogowych, w ramach których zostaną ułożone i przełożone wszelkie sieci podziemne. Z tego powodu z ruchu zostanie wyłączona częściowo ulica Bohaterów Warszawskiego Getta, a także wspomniany już odcinek ulicy Zwycięstwa. Warto w czasie remontów szczególną uwagę przyłożyć do oznakowania drogowego, ponieważ zmian w ruchu drogowym może być znacznie więcej i mogą one być wprowadzane jedynie na określony (krótszy bądź dłuższy) czas.

Obecnie w wielu miastach na południu Polski prowadzone są liczne remonty drogowe. Z utrudnieniami w ruchu drogowym muszą liczyć się również m.in. mieszkańcy i kierowcy, którzy poruszają się po Tarnowskich Górach. Więcej o zmianach w ruchu publicznych i o remontach w tym mieście można przeczytać na stronie targory.pl.

Dodaj komentarz